Николай Костов разкрива стратегията на Левски за успех в дербито

Куриозно: Славия вкара и трите гола на "Ивайло", но Етър спечели (видео)

Отборът на Етър (Велико Търново) спечели драматично трите точки срещу Славия в мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига. Играчите на Станислав Генчев стигнаха до успеха с 2:1 над "белите" след два куриозни автогола на Омар Абуд и Антонис Стергиакис. Попадението за гостите от София реализира Калоян Кръстев.

Етър прекъсна негативната си серия. "Болярите" събраха актив от 18 точки и вече са само на точка от Пирин (Благоевград). Славия пък отново не успя да победи като гост и остана на осмо място с 23 пункта.

Първата интересна ситуация в срещата дойде още в 4-ата минута, когато домакините направиха добра атака. Веселин Минев даде отличен пас към Ерик Почански, който веднага центрира по земя към Самб Бадара, той стреля в близкия ъгъл, но младият Стергиакис се справи, избивайки топката в ъглов удар.

В 12-ата минута младият защитник на "белите" Димитър Буров пробва изстрел от над 25 метра, но опитът му срещна тялото на негов съотборник и кълбото излезе в аут. Секунди по-късно Иван Минчев центрира от корнер, а най-съобразителен се оказа един от големите таланти Калоян Кръстев, който с глава прати топката в мрежата на Христо Иванов.

В последните минути на първата част Славия отново погледна по-сериозно към вратата на Етър, но атакуващите играчи на "белите" не успяха да вкарат втори гол.

Второто полувреме започна по-добре за домакините и още в 49-ата минута Никола Колев намери чудесно резервата Иван Стоянов, той стреля силно, но кълбото мина на сантиметри от целта. В 54-ата минута Бадара и Стоянов комбинираха в наказателното поле, вторият шутира, но отново неточно.

Логичното се случи в 58-ата минута, когато Почански намери Иван Стоянов, който технично стреля, кълбото се отклони в крака на Абуд и топката влезе в мрежата за 1:1. В 75-ата минута "белите" си отбелязаха втори автогол. Чавдар Ивайлов центрира от корнер, а младият страж Антонис Стергиакис сам прати топката в мрежата си.

В 75-ата минута първо Стефан Велев, а после и резервата Мба нацелиха гредите. В 82-ата минута Чавдар Ивайлов се откъсна и излезе на голова позиция, но Стефан Велков се намеси и изчисти кълбото в ъглов удар.

В последните минути Славия се опита да спечели точка на стадион "Ивайло", но бранителите на домакините се справиха с набезите на "белите" футболисти.