АПОЕЛ влезе в тройката, Миланов не игра

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) записа важна победа с 2:1 над Ермис в среща от 14-ия кръг на първенството на Кипър. Българският защитник Живко Миланов обаче не взе участие в мача и дори не бе в групата. Този успех пък качи домакините на 3-ата позиция във временното класиране.

АПОЕЛ поведе рано с гол на Ебесилио още в 5-ата минута, но отговорът на Ермис бе светкавичен и в 6-ата минута резултатът бе изравнен чрез Дамчевски.

След дълго ходене по мъките, в 80-ата минута домакините все пак стигнаха до успеха, а това стана с попадение на Салай.

С тази победа АПОЕЛ събра актив от 28 точки и излезе на 3-ото място в таблицата, като е само на две точки от лидера АЕК (Ларнака), който е и с мач повече в актива си. Ермис пък се намира на 10-ото място с 13 точки.