Университатя излезе на 2-ата позиция, Златински с цял мач

Отборът на Университатя (Крайова) взе важна победа с 3:1 над Виторул (Констанца) в срещата между двата тима от 20-ия кръг в първенството на Руъмния. Цял мач за домакините записа българинът Христо Златински, докато другият ни сънародник - Радослав Димитров, остана на резервната скамейка.

Срещата не тръгна по най-добрия начин за тима от Крайова и гостите първи взеха преднина в 42-ата минута с гол на Тучудеан.

През второто полувреме обаче домакините съумяха да направят пълен обрат. В 58-ата минута Тиру извърши нарушение за дузпа и получи втори жълт и червен картон. Митрица пък отбеляза от бялата точка за 1:1.

Университатя се възползва от численото си преимущество и в 62-ата минута Банку изведе домакините напред в резултата, а в 77-ата минута Бабут окончателно подпечата успеха на своя тим.

С този успех Университатя излезе на 2-ото място с 39 точки, като изпревари ФКСБ, който е с 38 точки, но и мач по-малко. Виторул пък се намира на 6-ото място с 31 точки. Водач е ЧФР Клуж с 46 точки.