Блестящ Ман Юнайтед повали Арсенал в спектакъл (видео)

Манчестър Юнайтед спечели с 3:1 гостуването си на Арсенал в дербито на кръга на Острова. Двата отбора изиграха изключително вълнуващ двубой, изпълнен с положения и пред двете врати, но отборът на Моуриньо демонстрира повече качества и напълно заслужено си тръгна с трите точки от "Емиратс".

Лошата новина за мениджъра на Юнайтед е червеният картон на Пол Погба. Французинът напусна терена в 74-ата минута за грубо нарушение срещу Ектор Белерин и ще пропусне градското дерби с лидера в класирането Манчестър Сити следващата седмица. Преди този двубой "червените дяволи" се доближиха на пет точки от Сити, който играе утре.

Арсенал допусна първа домакинска загуба от март и сложи край на серия от 12 поредни победи пред своите фенове. "Топчиите" вече са на пето място в класирането, като мястото им в четворката беше заето от Ливърпул.

Ман Юнайтед водеше с 2:0 още в 11-ата минута след ранни голове на Антонио Валенсия и Джеси Лингард. Лаказет върна Арсенал в мача малко след почивката, но Лингард върна аванса от два гола в 63-ата минута. Лондончани пропуснаха поредица великолепни възможности преди третия гол на съперника, като удариха и греда. Фантастичен мач изигра Давид Де Хеа, който направи серия от невероятни спасявания.

Тимът на Моуриньо поведе още в четвъртата минута. След като получи подаване от Погба, Антонио Валенсия откри резултата след нисък, мощен удар. Отборът на Моуриньо удвои аванса си в 11-ата минута. Тогава Мустафи загуби топката в опасна зона. Лукаку подаде към Марсиал, който отклони за Лингард, а английският национал направи 0:2. Секунди по-късно германският защитник напусна терена поради контузия, а на негово място влезе Иуоби. Тази тактическа промяна стана предпостава за много открит футбол до края на срещата.

"Червените дяволи" започнаха двубоя блестящо и докато съперникът им разбере какво се случва, вече водеха с два гола. Лондончани имаха проблеми при всяка атака на Юнайтед, но постепенно и те започнаха да създават положения. В 20-ата минута Лаказет бе близо до попадение, а в 32-ата като по чудо не топката не попадна в мрежата. Първо Ашли Йънг изби топката от голлинията след удар от фаул на Йозил. Секунди по-късно Лаказет се разходи в наказателното поле, но ударът му се отклони от Де Хеа и след това от гредата. Топката се озова в Джака, който пропусна от великолепна позиция.

Арсенал успя да пренесе играта и да осъществи натиск, а при следващата добра ситуация Йозил стреля, но право в Де Хеа. Удар на Рамзи пък бе блокиран от Матич. Де Хеа трябваше също да се намесва към края на полувремето. Той се справи с хубав удар на Белерин и след това с изстрел на Коласинак. Испанският вратар бе блестящ още веднъж преди почивката, когато Лукаку отклони топката и можеше да си отбележи автогол, но Де Хеа се намеси.

Лондончани започнаха на скорост втората част и успяха много рано да върнат интригата. Алексис Санчес блестящо намери Рамзи зад защитата на Юнайтед, а той успя да върне към Лаказет, за когото не бе проблем да прати топката в мрежата. Последва поредния вихрен период. Лингард бе изведен сам срещу Чех, но вратарят успя да отклони топката, тя се удари в гредата и не се озова зад голлинията. Арсенал отговори с удар на Иуоби и спасяване на Де Хеа.

Вратарят на "червените дяволи" направи феноменално двойно спасяване в 56-ата минута. Той първо се справи с удар на Лаказат, а след това спря Санчес при добавката.

Срещата продължи при невероятно темпо, а атаките се редяха пред двете врати. Арсенал обаче понесе много тежък удар в 63-ата минута. При контраатака Погба навлезе в наказателното поле, заобиколи Косиелни и поднесе топката на Лингард пред опразнената врата за 1:3.
След това попадение положенията намаляха, но битката продължи с пълна сила. Тя обаче се изразяваше в единоборствата, а влизанията на футболистите станаха все по-остри. В 74-ата минута Пол Погба напусна терена с червен картон. Французинът уцели грубо с бутоните Белерин и съдията нямаше избор, въпреки че влизането му най-вероятно не бе умишлено. Въпреки численото си преимущество Арсенал не успя да сътвори много до края на срещата, тъй като Юнайтед се дръпна и се защитаваше организирано.

АРСЕНАЛ - МАН ЮНАЙТЕД 1:3
0:1 - Валенсия (4)
0:2 - Лингард (11)
1:2 - Лаказет (49)
1:3 - Лингард (63)