Атлетико направи късен обрат в мач с поне дузина положения (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид успя да надделее с 2:1 над гостуващия Реал Сосиедад в мач от 14-ия кръг на Ла Лига, игран пред 57 394 зрители на “Wanda Metropolitano”. Вилиан Жозе откри резултата от дузпа в 29-ата минута. Филипе Луиш изравни в 62-ата, а Антоан Гризман донесе успеха в 88-ата. Срещата беше изпълнена с множество голови положения и пред двете врати, като след почивката домакините създадоха торнадо пред вратата на Херонимо Руи. Мадридският тим изравни най-добрата си серия от мачове без загуба в Примера - 18 срещи (11 победи и 7 равенства). Победата днес доближи Атлетико на шест точки от водача Барселона.

Първият шанс се появи пред Кевин Гамейро в деветата минута. Коке изведе френския нападател, който не беше съсредоточен срещу Херонимо Руи и загуби. Домакините не влязоха добре в мача и позволиха на момчетата от Сан Себастиан доста често да атакуват вратата на Ян Облак. В 13-ата Томас Тейе направи голям подарък на “чури урдин”, поднасяйки им топката пред наказателното поле, Чаби Прието овладя и подаде към Вилиан Жозе, който шутира над гредата от много добра позиция. В 19-ата Прието изскочи сам срещу словенския страж, испанецът нацели крака на Облак, а секунда по-късно топката се удари и в крака на Филипе Луиш.

В 28-ата защитата на “червено-белите” отново не беше подготвена: Микел Оярсабал беше изведен в наказателното поле, изпревари вратаря и спечели дузпа за баските. Дузпата беше назначена справедливо, тъй като Облак не игра с топката и спъна испанеца след плъзгане на тялото си по тревата. Вилиан Жозе шутира мощно в средата на вратата и откри резултата - 0:1.
“Лос колчонерос” реагираха доста бързо. В 35-ата Анхел Корея пое топката в наказателното поле и фронтално срещу вратаря Руи насочи в неговите крака, като нямаше късмет за добавка. Две минути по-късно аржентинецът се измъкна от засадата и отново излезе очи в очи с вратаря, този път на границата на наказателното поле. Ударът отново беше посредствен.
Момчетата на Диего Симеоне се хвърлиха напред с началния съдийски сигнал за втората част. В 49-ата минута Гамейро увлече двама бранители и подаде към Корея, който сам от пет метра стреля над гредата, правейки пореден голям пропуск. В 53-ата Антоан Гризман прати топката в мрежата по впечатляващ акробатичен начин. Преди това обаче имаше засада, регистрирана от съдията. В 60-ата Гризман шутира от 17 метра - Руи плонжира и улови.
В 62-ата дойде изравнителният гол. Филипе Луиш реализира красив гол за 1:1. Бразилецът овладя топката в наказателното поле и стреля с десния крак по диагонала - неспасяемо. В 67-ата баските можеха отново да излязат напред в резултата. Оярсабал центрира отляво, Прието овладя на втората греда и стреля неточно от чудесна позиция. В 72-ата резервата Яник Ферейра Караско центрира отляво, Гризман стреля опасно с глава, но Руи отрази майсторски, избивайки в ъглов удар.
В 75-ата отново стана “горещо” пред вратата на гостите от “Аноета”. След центриране от корнер Фернандо Торес стреля със странична ножица, вратарят спаси с крак, след това Диего Годин се бореше за добавка, но в крайна сметка извърши нарушение. В 77-ата Серхио Каналес беше много близо до гол, след като бранителите на мадридчани подцениха атаката. В крайна сметка Реал Сосиедад спечели корнер. След неговото изпълнение Торес изпусна Давид Сурутуса на първа греда, халфът имаше отлична възможност за попадение, но уцели топката с рамо.
В 80-ата Саул стреля от 22 метра - Руи се справи без колебание. По-малко от минута по-късно гостите сбъркаха при изнасянето на топката, притиснати от високата преса на Атлети. Гризман получи топка за стрелба, но я прати в трибуните. Неспирните атаки и центрирания в наказателното поле на гостите дадоха резултат в 88-ата минута. Саул скочи високо и стреля към далечната греда, Руи беше преодолян, а Гризман отбеляза от самата голлиния - 2:1.
Така Атлетико успя да измъкне трите точки и вече мисли за последния си мач в груповата фаза на Шампионската лига - срещу Челси в Лондон.