Новак здравата изпоти Байерн (видео)

Байерн (Мюнхен) набързо забрави поражението от Борусия (Мьонхенгладбах) преди седмица с домакински успех с 3:1 над новака Хановер 96 в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата. Шампионите обаче срещнаха доста трудности и си гарантираха успеха чак три минути преди края. Те нямаха и късмет, защото на три пъти удариха гредите, а и вратарят Филип Тшаунер изигра един от най-силните си мачове в кариерата.

Артуро Видал (17’) вкара за 1:0, а после Чарлинсън Беншоп (35’) изравни. Най-добрият на терена Кингсли Коман (67’) донесе чакания втори гол, а в 87-ата Роберт Левандовски се разписа от дузпа за крайното 3:1.

В 28-ата минута гостите пропуснаха дузпа чрез Никлас Фюлкруг. Първоначално нападателят реализира, но съдията Гудио Винкман нареди пребиване, защото четирима други играчи на Хановер бяха нахлули в наказателното поле още преди изстрела. При втория опит Улрайх хвана ъгъла и спаси.

Този успех е десети за Байерн след завръщането на Юп Хайнкес, като отборът продължава да е лидер в първенството.

Доста от контузените се завърнаха в игра за мюнхенци - Томас Мюлер, Хамес Родригес, Дейвид Алаба, Рафиня, Кингсли Коман и Франк Рибери.

Гостите започнаха с Никлас Фюлкруг в предни позиции, а опитният Мартин Харник седна на пейката.
Амбицирани да се реваншират за загубата на "Борусия Парк" преди седмица, баварците веднага натикаха съперника в неговата половина и до 4-ата минута вече бяха пропуснали две положения.
В 9-ата минута гредата спаси "96" след изстрел на Видал, а малко след това Мюлер беше изведен сам в наказателното поле, но стражът отрази удара му.
В 24-ата минута Левандовски вкара и "Алианц Арена" започна да празнува, но малко по-късно главният арбитър беше информиран от колегите си от центъра за "Видеоасистент рефер" в Кьолн, че е имало засада на поляка. Повторенията потвърдиха това и попадението не беше зачетено.
Само две минути след това Фюлкруг нахлу в наказателното поле на Байерн, където Улрайх го спъна. Стражът на домакините обаче получи само жълт картон, а след това и отрази изстрела от 11-те метра.
В 32-ата Мюлер пропусна да направи 2:0 и това беше наказано.
Три минути по-късно Беншоп насочи кълбото с глава за 1:1 след корнер.
15 Байерн (Мюнхен) - Хановер 96 3:1
В последната минута на първата част напречната греда отново лиши Байерн от гол.
Веднага след почивката Байерн се хвърли да търси успеха и шутовете по посока на Тшаунер следваха един след друг. В 54-ата Хамес стреля опасно и кълбото "облиза" напречната греда.
Гостите от Хановер обаче атакуваха при всяка възможност и създадоха две положения.
В 61-ата Мюлер получи пас зад гърба на защитата, но не успя да овладее добре и кълбото излетя в аут. Две минути по-късно последва отлично спасяване на капитана на "96" след удар на появилия се като смяна Корентен Толисо.
Нямаше обаче как този натиск в червено да не даде резултат и логично в 67-ата минута Байерн си върна аванса. Тогава Мюлер асистира на Коман, който заби топката под гредата за 2:1.
Всичко можеше да приключи в 75-ата, когато Коман "хвърли" отличен пас към Левандовски, но той не съумя да засече от въздуха, а беше сам срещу стража.
В 77-ата минута отново Лева беше на точната позиция, но пак Филип Тшаунер отрази.
Десет по-късно обаче Харник фаулира Коман и Левандовски успокои всички в Мюнхен с попадение за крайното 3:1. Този гол е исторически, защото с него полякът стана първият футболист в историята на Байерн с поне по един гол в първите седем домакинства от сезона в Бундеслигата. По този начин той задмина постижението на великия Герд Мюлер.
През идната седмица Байерн ще гони разгром над Пари Сен Жермен в Шампионската лига, за да измести французите от първото място в групата. След това идва тежко гостуване на Айнтрахт (Франкфурт).
От своя страна Хановер 96, който стартира силно кампанията, спечели само точка в последните си четири двубоя и към момента е десети.