Отново щастлива победа за Локо (М) и отново Фарфан (видео)

Лидерът в руското първенство Локомотив (Москва) постигна поредната си драматична победа. Още веднъж през сезона отборът на Юрий Сьомин стигна до успех в последните минути, след като надви Рубин с 1:0, а гола вкара Джеферсън Фарфан в 87-ата минута. Перуанското крило беше точен с глава след центриране на Михаил Лисов и покза, че е големият лидер на "железничарите".

Победата запази преднината от 6 точки на Локо пред Зенит и 7 пред ЦСКА (Москва). Шампионът Спартак (Москва) е на 4-о място, като има с 8 точки по-малко от Локомотив. Гостите от Казан са 12-и.

Въпреки отделни проблясъци, Рубин се представя много колебливо през сезона и доказателство са едва 5-те победи от 19 мача и фактът, че само Амкар и новакът СКА-Хабаровск са отбелязали по-малко попадения от момчетата на Курбан Бердиев. Срещу Локо обаче казанци оставиха добри впечатления с играта си преди почивката и създадоха по-чистити положения за гол. Те отправиха общо 7 удара към вратата на съперника срещу нито един на "железничарите".
Локомотив доброволно предаде инициативата, както често прави при гостуванията си. Този път Сьомин реши да подходи по-предпазливо в домакински мач, но този ход можеше да му изиграе лоша шега, защото атаките на Рубин наистина бяха опасни. В 17-ата минута Максим Канунников свали топката към Мийо Цакташ и хърватинът стреля покрай гредата. Включванията на десния бек Моритц Бауер създадоха доста проблеми на защитниците в бяло и след поредното негово центриране Сардар Азмун беше близо до това да открие резултата, но Антон Коченков се намеси добре.
Единствено Мануел Фернандеш и Джеферсън Фарфан се опитваха да измислят нещо в офанзивен план за Локо, а братята Миранчук оставаха изолирани от играта.
На почивката Сьомин направи двойна смяна и в игра се появиха Михаил Лисов и Едер вместо Виталий Денисов и Антон Миранчук. Грешка на вратаря на Коченков можеше да обърка плановете на домакините, но Игор Денисов попречи на Цакташ да се разпише. Героят от финала на Евро 2016 Едер се включи активно и повече подавания на "железничарите" от дълбочина търсеха именно португалеца. В 56-ата минута той стреля опасно с глава, но в аут.
Десетина минути по-късно отново Цакташ шутира коварно, но топката не попадна в очертанията на вратата. За Локо добър шанс пропусна Мануел Фернандеш. Домакините ставаха все по-нервни, а Рубин се прибра в половината си и вече разчиташе само на контраатаки.
В 79-ата минута Сесар Навас получи директен червен картон за нарушение срещу Едер. Нападателят се откъсваше сам срещу вратаря и беше задържан с ръце от испанския ветеран. Сергей Лапочкин веднага изгони защитника на Рубин.
Курбан Бердиев направи дефанзвина смяна, като пусна в игра младия Егор Сорокин вместо Азмун. Натискът на Локо до края на мача беше факт, но безбройните центрирания не затрудняваха бранителите пред Сергей Рижиков. Всичко това се промени в 87-ата минута, когато Лисов качи топката на главата на Фарфан и перуанецът, въпреки ниския си ръст, успя да я отклони във вратата - 1:0 и нова победа за московчани.
"Железничарите" ще приключат календарната година с гостуване на новака Тосно, а Рубин ще приеме СКА-Хабаровск.