Царско село с лесни три точки срещу Поморие (галерия)

Един от претендентите за промоция в елита на България - Царско село, победи с лекота Поморие в среща от 17-ия кръг на Втора професионална лига. При изключително тежки условия за игра в столицата възпитаниците на Никола Спасов стигнаха до трите точки след успех с 2:0 над тима от родното Черноморие. Попаденията за “царете” реализираха Красимир Илиев (9’) и Павел Петков (25’).
Царско село - Поморие@@@Първият гол падна след разбъркване в наказателното поле на гостите и прецизен удар в долния ляв ъгъл на Димитър Тодоров. При второто попадение пък вратарят на поморийци първоначално хвана хлъзгавата топка, но впоследствие я изпусна и тя се озова в мрежата му. През втората част Поморие изравни играта и на свой ред създаде няколко положения пред вратата на Филип Димитров, но до гол не се стигна.
Царско село - Поморие@@@С успеха Царско село се изравни на върха в класирането с Ботев (Враца), който по-рано днес изпусна победата в дербито с Локомотив (София). В момента селекциите на Никола Спасов и Сашо Ангелов делят първото място с 35 точки в актива си. На три зад тях пък са “железничарите”. Поморие остава в долната част на таблицата, като със своите 22 точки е точно над зоната на изпадащите.