Тонев не помогна на Кротоне, Дженоа на 1/8-финал срещу Юве (видео)

Дженоа се наложи с 1:0 над Кротоне в двубой от 1/16-финалите в турнира за Купата на Италия. Единствения гол в срещата отбеляза Франческо Мильоре в 54-ата минута. Той се разписа с мощен шут с левия крак, който не остави никакви шансове на вратаря на гостите Марко Феста.

Александър Тонев се появи като резерва за Кротоне в 69-ата минута на мястото на Джовани Крочата, който пропусна най-чистите положения за отбора на Давиде Никола. Андрей Гълъбинов лекува контузия и не беше в групата на Дженоа.

Бившият национал Джузепе Роси изгледа от трибуните победата на Дженоа. Нападателят премина медицински тестове и до няколко дни се очаква да подпише с клуба от Генуа.
Преди почивката и двата тима създадоха по няколко опасни атаки, но те не доведоха до попадения. Малко след началото на втората част и изпълнение на корнер Мильоре овладя топката с гърди и последвалият силен изстрел я заби под гредата.
Най-добрата възможност за Кротоне се откри пред Рикардо Сентурион, но той не успя да вкара първия си гол за отбора.
В следващия кръг Дженоа ще срещне Ювентус. "Грифоните" са в добра форма след назначаването на Давиде Баларидни и преди няколко дни направиха равенство с Рома в Серия "А", а преди това надвиха Кротоне отново с 1:0, но като гост.