Виляреал поправи грешката от първия мач, Алавес и Еспаньол също продължават за Купата на краля

С два гола на Седрик Бакамбю и един на Карлос Бака Виляреал победи с 3:0 втородивизионния Понферадина и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на краля. Първата среща приключи с изненадващ успех с 1:0 за тима от Сегунда дивисион, но на “Ел Мадригал” разликата в класите си пролича. Въпреки че до почивката резултатът бе равен, веднага след нея Бакамбю откри за “жълтата подводница, а отново той покачи на 2:0 в 62-ата минута. Точка на спора сложи Бака в 64-ата минута, когато технично елиминира защитник на гостите и с прецизен удар не остави шансове на вратаря на Понферадина.

Алавес имаше минимална преднина от един гол срещу Хетафе, а в реванша на свой терен разби отбора от мадридското предградие с 3:0. Кадрите на Барселона Мунир Ел Хадади и Боян Къркич бяха в основата на победа. Мунир реализира първото попадение в 3-ата минута, а до почивката Къркич удвои с хубав удар от малък ъгъл. Гостите пропуснаха няколко положения, а в 69-ата минута Ел Хадади беше изведен в наказателното поле и не сбърка, оформяйки крайния резултат.

Най-интересно беше на мача между Еспаньол и Тенерифе. След 0:0 в първата среща, Еспаньол се наложи с 3:2 и също продължава напред в турнира. Гостите поведоха с гол на Браян Акоста, но Жерард Морено изравни от дузпа. Естебан Гранеро направи 2:1 за “папагалчетата”, а в 90-ата минута Серхио Гарсия добави и трети гол. В продължението на редовното време Хуан Карлос намали за Тенерифе.