Хандбал: Кил триумфира във великолепно германско дерби срещу Фленсбург

20-кратният шампион на Германия Кил постигна впечатляващ успех в десетия кръг от груповата фаза на Шампионската лига. "Черно-белите", които разочароваха неведнъж своите привърженици от началото на сезона, спечелиха с 33:30 като гости в дербито срещу друг немски гранд - Фленсбург. Тимът на исландския треньор Алфред Гисласон изигра един от най-силните си двубои през тази кампания до момента, демонстрирайки огромна мотивация и желание най-вече през второто полувреме.

Преди по-малко от два месеца Кил и Фленсбург предоставиха на зрителите неособено вълнуващ сблъсък, завършил при 20:20, но този път ситуацията на игрището бе коренно различна. Бърз хандбал, истински шедьоври и огромни рискове, които направиха двубоя абсолютно непредвидим до последните минути. В крайна сметка Кил спечели и двете полувремена - 16:15 и 17:15, триумфирайки за втори път в последните пет гостувания на големия си съперник.

Най-резултатен за успеха на "зебрите" бе левият гард Кристиан Дисингер. Той отбеляза 7 гола, с колкото завърши и лявото крило на домакините Хампус Ване. С по 6 попадения се отличиха Холгер Гландорф (Фленсбург) и Лукас Нилсон (Кил).

Поражението нанесе сериозен удар по амбициите на Фленсбург за първото място в крайното класиране на група "В", осигуряващо директно класиране на 1/4-финалите. Германците са втори с 14 точки, а лидерът ПСЖ е с 16 и мач по-малко. В следващия кръг двата тима излизат един срещу друг в решителна схватка за върха. Кил е четвърти с 11 точки, колкото има и унгарският Веспрем, който в събота (02.12) приема полския Виве (Киелце).