ЦСКА-София се възползва от грешката на Лудогорец - вече е на точка от първото място (видео)

ЦСКА-София се възползва по най-добрия начин от поражението на Лудогорец в Стара Загора и след домакински успех с 2:0 над Септември в двубой от 18-ия кръг на Първа лига намали изоставането си от разградчани на само една точка. Резултатът откри Фернандо Каранга, който реализира дузпа в 26-ата минута, а в началото на второто полувреме Кирил Десподов удвои.

Срещата се игра пред празни трибуни, тъй като червените изтърпяват наказание след ексцесиите в Пловдив от преди няколко дни.

Първата голова ситуация в днешния мач бе пред вратата на гостите. В 8-ата минута Недялков центрира отляво към непокрития Кирил Десподов, който от 5-6 метра не уцели празната врата.

Десет минути по-късно и Септември направи сериозен пропуск, когато Иван Тилев не улучи вратата от 7-8 метра след центриране от корнер и последвало разбъркване.

Равностойната игра продължи и в следващите минути, но домакините успяха да ударят първи. В 26-ата минута Галчев сбърка една топка пред наказателното поле, Малинов му я отне, Елтон посегна да я отнеме, халфът на червените се удари в крака защитника и реферът Петър Костадинов прецени, че трябва да отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Фернандо Каранга за 1:0, отбелязвайки 14-ия си гол в първенството.

До края на полувремето футболистите на Стамен Белчев бяха по-активни, но с изключение на два удара отдалеч не успяха да затруднят стража на гостите Янко Георгиев.

През втората част нещата се промениха и ЦСКА-София тотално надигра своя съперник. Пет минути след почивката Дюлгеров изведе Десподов зад отбраната на гостите, нападателят преодоля неразчетено излезлия страж Янко Георгиев, но от много малък ъгъл не успя да вкара в празната врата.

Десподов коригира своя мерник в 54-ата минута, когато с топовен шут от 20 метра вкара в близкия ъгъл за 2:0. Попадението дойде след няколко последователни грешки в гостуващата отбрана, след които футболистът на червените се озова на добра позиция за стрелба и се възползва по най-добрия начин.

В 67-ата минута домакините бяха близо до трето попадение след добър самостоятелен пробив на Енрике, но шутът му попадна в ръцете на Георгиев.

В 71-ата минута Каранга бе изведен зад централните бранители на Септември и копна топката над излезлия да го пресрещне Георгиев, но уцели напречната греда. Малко по-късно бразилецът си изкара нарочно жълт картон, за да бъде наказан за следващия шампионатен двубой срещу Витоша и да е на линия за домакинството на Берое, но по новите правила това може да му донесе допълнително наказание.

До края на срещата червените продължиха да атакуват и да създават напрежение пред вратата на Септември, но в крайна сметка не успяха да вкарат за трети път.

ЦСКА-СОФИЯ - СЕПТЕМВРИ 2:0