Верея разкъса безобразен Лудогорец, реферът поряза "орлите" (видео)

Отборът на Верея поднесе голяма изненада! Тимът от Стара Загора, който е разкъсван от финансова криза, победи с 2:1 Лудогорец в мач от 18-ия кръг на Първа лига.

Първото попадение вкара Исмаил Иса в 12-ата минута. В 24-ата Козмин Моци изравни, но в 83-ата минута Керкар вкара за 2:1.

Българският шампион изигра много слаб мач, като Натанаел и Кампаняро бяха пълна катастрофа. Много чудно какви нерви има Димитър Димитров да държи на терена Кампаняро. В последно време прави впечетление, че Херо прави куп тактически грешки, които се набиват на очи.

В 58-ата минута съдията не отсъди дузпа в полза на "орлите" за нарушение срещу Кешеру, а такава имаше.

В третата минута Джоди Лукоки проби отдясно и центрира към Клаудио Кешеру. Нападателят засече от воле, но страничният стълб се оказа верен помощник на стража на домакините Колев.

В осмата минута Лудогорец отново можеше съвсем спокойно да стигне до гол. Вандерсон намери Наталаел в каказателното поле, който с едно докосване му върна жеста. Крилото обаче пропусна от чиста позиция.

Минута по-късно Натанаел допусна груба грешка. Бранителят направи несполучлив опит да подаде към свой съотборник. Фенуш пресече паса и излезе сам срещу вратаря Броун, но шутира право в него.

В 12-ата минута домакините поведоха. Исмаил Иса опъна мрежата, след асистенция на Здравко Илиев.

В 14-ата минута гредата отново спаси Верея, след удар с глава на Игор Пластун.

Десет минути по-късно българският шампион се върна в двубоя. Козмин Моци отбеляза за 1:1, след красив гол от воле.

Малко по-късно Вандерсон пропусна да изведе своя отбор напред. Бразилецът не успя да вкара от чиста позиция, стреляйки в аут.

До края на първото полувреме с пропуски се отличиха Лукоки и Кешеру.

В 73-ата минута влезлият като резерва Валери Домовчийски пропусна идеална възможност да попари Лудогорец. Нападателят се възползва от наразбирателство в отбраната на противниковата защита и излезе на чиста позиция, но не намери целта.

В 83-ата минута Керкар се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и отбеляза за 2:1.

До края на мача Лудогорец имаше две възможности да спечели една точка, но удари с глава на Игор Пластун и Козмин Моци бяха спасени от стража Колев.

ВЕРЕЯ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1