100 години ски спорт в България

"Тигрите" и "смърфовете" потичаха, поритаха и загубиха по две точки (видео)

Отборите на Витоша (Бистрица) и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1 в среща от 18-ия кръг на Първа лига, който се явява междинен в календара на първенството. Ивайло Лазаров откри резултата за столичани с точен изстрел в осмата минута, но след само 60 секунди Димо Бакалов изравни с глава.

Това е четвърто равенство за "бистришките тигри", които продължават да търсят първа победа в елита. В състава на Костадин Ангелов се завърна голмайсторът Григор Долапчиев, който обаче нямаше ден и явно ще има нужда от повече време, за да влезе в ритъма отпреди контузията.
Витоша Бистрица - Локомотив Пд@@@
Първото полувреме предложи по-добър футбол и бе по-интересно за малцината зрители на трибуните на Националния стадион "Васил Левски". Лазаров намери ъгъла на вратата Илко Пиргов в деветата минута, но радостта на тима от София бе твърде кратка. След буквално една минута пловдивчани се върнаха в мача. Веселин Марчев центрира много добре отдясно и Бакалов забоде с глава топката в мрежата за 1:1.
В 39-ата минута само късметът и неумението пред гола спаси Витоша. Симеон Райков разтресе напречната греда след удар от фаул, а при добавката Бакалов пропусна да се разпише от няколко метра. Вместо да шутира, нападателят тръгна да спира топката, но опитът му се оказа неуспешен. През второто полувреме нещата загубиха и малкия блясък, с който разполагаха и това доведе до скука и ритане по игрището.

Витоша - Локомотив (Пд) 1:1

1:0 Лазаров (9)
1:1 Бакалов (10)