СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Силен Тодор Алексиев с 20 точки, Олимпиакос напред в Чалъндж къп след "златен" гейм

Волейболният национал Тодор Алексиев и гръцкият гранд Олимпиакос (Пирея) продължават напред в третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп.

"Червено-белите" отстъпиха у дома на турския Инегьол Беледийе (Бурса) с 1:3 (24:26, 25:17, 20:25, 21:25) в среща-реванш от 2-ия квалификационен кръг на турнира, игран тази вечер пред малко над 500 зрители. Така след победата с 3:0 гейма като гости, Олимпиакос допусна да се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него, обаче, Алексиев и компания показаха характер и спечелиха с 15:13.

Така Олимпиакос успя да се класира за 1/16-финалите на Чалъндж къп, където ги очаква френския Тур, с национала Светослав Гоцев в състава си. Първата среща ще бъде следващата седмица в Гърция, а реваншът е насрочен за 19 декември (вторник) от 21,00 часа българско време във Франция.

Тодор Алексиев изигра поредния си страхотен мач за своя тим и стана втори по резултатност с 20 точки (1 блок, 59% ефективност в атака и 21% перфектно посрещане) за победата. Най-полезен за Олимпиакос бе финландският национал Мико Ойванен с 23 точки (1 блок, 1 ас и 55% ефективност в атака) за успеха. За тима на Инегьол холандецът Нийлс Клапвайк също реализира 23 точки (1 блок, 3 аса и 49% ефективност в атака), но неговите усилия не бяха достатъчни за победа.