Левски респектира с рекордна победа като гост - неочакван герой с първи два гола за "сините" (видео+галерия)

Левски постигна най-голямата си победа като гост от началото на сезона, след като разгроми с 4:0 Дунав (Русе) в мач от 18-ия кръг на Първа лига. В герой за сините се превърна халфът Васил Панайотов, който наниза първите две попадения за своя тим, които бяха негови дебютни за настоящия шампионат. По едно добавиха изигралият много силен двубой Жуниор Мапуку и резервата Серджиу Буш.
Дунав - Левски
Наставникът на сините Делио Роси предприе четири промени в стартовия състав в сравнение с този от преди няколко дни срещу Верея. Като титуляри започнаха Жуниор Мапуку и Нелуц Рошу. Те заеха местата на Серджиу Буш и наказания Жорди Гомес. Антъни Белмонт и Жерсон Кабрал останаха на пейката за сметка на Васил Панайотов и Антонио Вутов.

Интересна бе позицията на Мапуку, който игра на левия фланг на атаката, а като таран стартира Вутов. Този ход на Дерлио Роси обърка отбраната на домакините, която бе разпиляна от конгоанеца.
Левски започна по-активно и в 5-ата минута организира добра атака на скорост. Обертан пусна към Вутов, който за момент остана очи в очи със стража на домакините, но си пое силно топката и тя излезе в аут. В 10-ата минута пък Яблонски за малко не вкара дежурния си гол, когато стреля с глава след центриране от корнер, но на сантиметри в аут.

Постепенно домакините изнесоха играта в по-предни позиции и на свой ред организираха няколко опасни атаки. При една от тях, в 21-ата минута, Будинов изведе Божидар Васев под ъгъл срещу Божидар Митрев, но футболистът на русенци шутира на сантиметри покрай горния десен ъгъл на синята врата.

В 27-ата минута двата отбора си размениха по-едно положение за гол. Първо Бранимир Костадинов стреля от 3 метра с глава след центриране от корнер, но Митрев демонстрира невероятен рефрлекс и някак изби. Последва добавка на футболиста на Дунав, но топката се отби в крак на бранител. Последва контраатака за Левски, след която Вутов бе намерен на 7-8 метра фронтално срещу вратата на русенци, но шутира над вратата.
Така се стигна до 33-ата минута, в която гостите от София откриха резултата след брилянтна комбинация. Мапуку отне една топка и изведе перфектно с пас в коридор Роман Прохазка. От своя страна словакът  още по-добре върна с пета към спринтиращия на скорост Вутов. Юношата на Левски стреля фронтално от 10 метра, но Антонов някак успя да спаси. Последва обаче добавка на Панайотов, който вкара в долния ляв ъгъл за 1:0.

Само шест минути по-късно Панайотов реализира за втори път. Обертан хвърли от тъч към Прохазка, словакът намери автора на първия гол, който без забавяне простреля Антонов за 2:0.

В 46-ата минута Левски уби интригата с трети гол. Антонов изби центриране от корнер, пращайки топката на главата на Мапуку, който я прати в мрежата на Дунав за трети път.
Добрата игра на гостите продължи и в следващите минути, като най-близо до четвърто попадение бе Роман Прохазка след центриране на Цветкович отдясно, но ударът с глава на словака попадна в ръцете на Антонов.

Все пак в 78-ата минута футболистите на Делио Роси стигнаха до четвърти гол. Горанов проби отляво и подаде към Мапуку, който от своя страна намери Буш. Румънецът овладя топката на границата на малкото наказателно поле и с изстрел по земя вкара за крайното 4:0.

ДУНАВ - ЛЕВСКИ 0:4