Амиен продължи чудесната си серия

Отборът на Амиен продължи чудесната си серия в Лига 1, след като победи с 2:1 Дижон у дома в двубой от 15-ия кръг и продължи серията си без загуба на седем мача. За този период Амиен постигна четири победи и три равенства. Двата тима изиграха интересен мач, като предложиха открита игра, която достави удоволствие на зрителите.

Резултатът беше открит още в 3-ата минута от Гаел Какута от пряк свободен удар. В 15-ата минута Чан-Хун Куон изравни.  Победата донесе Куентин Корне в 50-ата минута с първия си гол за сезона в Лига 1. До края на мача Амиен показа добра защитна игра, а в края на мача вратарят Режи Гюртнер направи две решителни спасявания. С успеха Амиен събра 21 точки и се изкачи седми в класирането. Дижон пък е 13-и с 18. В друг мач от кръга Страсбург и Каен завършиха 0:0.