Отбор от Серия "С" изхвърли Каляри от Купата на Италия, Интер потрива доволно ръце (видео)

Третодивизионният Порденоне изненада елитния Каляри и го победи с 2:1 като гост в мач от четвъртия кръг на турнира за Купата на Италия. По този начин Порденоне се класира за осминафиналите, където ще се изправи срещу гранда Интер и то на стадион “Джузепе Меаца” в Милано. Така шансовете за миланско дерби на 1/4-финалите се увеличават още повече. Градският съперник на Интер - Милан, ще играе на “Сан Сиро” на 1/8-финалите с победителя от дербито между Киево и Верона.

Скромният тим на Порденоне в момента е четвърти в класирането на своята Група “B” в Серия “C”. Каляри пък е 13-и в подреждането на Серия “А”.
Испанският халф Мигел Анхел изведе Порденоне напред в резултата с гол още в 8-ата минута, като изненада вратаря на Каляри с шут извън наказателното поле. Десет минути по-късно домакините от Сардиния изравниха чрез Даниеле Десена, който бе изпуснат от защитата на гостите в наказателното поле на третодивизионния тим, но в 62-ата минута Алесандро Басоли донесе победата на Порденоне с удар с глава след центриране от корнер.
Тази вечер ще се изиграят още две срещи от четвъртия кръг: СПАЛ 2013 - Читадела и Сампдория - Пескара.