Неостаряващият Мартин Камбуров попари Ботев в Битката за Тракия и влезе в историята (видео)

Футболната битка за Тракия между отборите на Ботев и Берое завърши без победител - 1:1. “Канарчетата” могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха в мача от 18-ия кръг на Първа лига, тъй като имаха значително повече чисти положения. Вратарят на заралии Душан Перниш допусна грешка при гола за пловдивчани, дело на Лъчезар Балтанов, но след това се реваншира с няколко отлични намеси. В края на мача пък неостаряващият Мартин Камбуров донесе точката на Берое със 195-ия си гол в Първа лига, с което изпревари Динко Дерменджиев като голмайстор номер три в историята.

Все пак и гостите имаха своите положения, като изпуснаха и дузпа в средата на първата част. В края на мача пък гол за Ботев бе отменен заради фаул срещу вратаря, който бе силно оспорван от играчите на домакините.

След равностойно начало на мача в средата на първото полувреме гостите получиха право да изпълнят дузпа. Според съдията Стефан Апостолов Цветомир Панов игра с ръка в наказателното поле и посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Райнов, но Иван Чворович спаси удара му.

Десетина минути по-късно "канарчетата" стигнаха до откриване на резултата. При едно изпълнение на пряк свободен удар от Тодор Неделев, вратарят на гостите Душан Перниш не се намеси добре и предостави топката на Лъчезар Балтанов, който я прати в мрежата.

През втората част Ботев бе тотален господар на терена и последваха няколко чисти положения пред вратата на Перниш. Последователно Фернандо Виана, Дуде Дунгала, Лазар Марин и Тодор Неделев пропуснаха да вкарат от чисти позиции.

Така се стигна до 83-ата минута, когато се потвърди неписаното правило, че ако не вкараш, ще ти вкарат. Борислав Цонев центрира отлично към Камбуров, който с глава засече перфектно топката във вратата за 1:1. Малко по-късно Ботев стигна до попадение, след като при едно центриране Балтанов се разписа с глава, но съдията реши, че срещу Перниш е извършено нарушение и голът не бе зачетен.

В класирането двата тима остават в първата шестица на Първа лига. Тимът от Стара Загора е четвърти с 31 точки, докато пловдивчани записаха четвърто предно равнство и е на пета позиция с 28.