Съдия прекрати елитен мач в Бразилия заради нахлуване на фенове (видео)

Мачът от елитната дивизия на Бразилия между Понте Прета и гостите от Витория беше прекратен осем минути преди изтичане на редовното време, след като фенове на домакините нахлуха на терена при гол за 3:2 в полза на гостите от Баия. С този резултат Понте Прета изпадна във второто ниво на бразилския футболен шампионат.

Стадионът беше разпродаден и на него присъстваха близо 13 хиляди души, а най-крайните хулигани разбиха огражденията на долните редове и нахлуха на терена, за да потърсят сметка от футболистите и най-вече от вратаря Араня. Повечето от неговите съотборници успяха да се спасят, а след близо час изчакване мачът беше прекратен заради липсата на гаранции за безопасността на играчите. Полицията се намеси след инцидента и разпръсна привържениците.

"Искам да благодаря на истинските фенове на Понте Прета, които дойдоха на мача, аплодираха футболистите и ги подкрепяха. Не приемам нахлуването на терена. Разбирам, че всички бяха на ръба и никой не обича отпаданията, но за вандализма оправдания няма", заяви след прекратения мач президентът на домакините Вандерлей Перейра.

Понте, който играе в града с близо милион жители Кампиняс, близо до Сао Пауло, вкара два гола в началните 15 минути, но в средата на първото полувреме остана с човек по-малко заради червен картон на Родриго. Андре Лима намали в 57-та минута, а два гола на Трелес обърнаха изцяло резултата в полза на Витория.