Лудогорец отупа "тигрите" - първият гол падна след засада, после не дадоха дузпа на "орлите" (видео)

Отборът на Лудогорец отнесе Витоша (Бистрица) с 3:0 в последния двубой от 17-ия кръг в Първа лига. По този начин "орлите" запазиха преднината си от четири точки на върха пред преследвача ЦСКА-София. Третият Левски пък е на 10 точки зад шампионите. При първия гол на "зелените", реализиран от Клаудиу Кешерю, имаше засада, която не бе отсъдена. После обаче Лукас Саша бе повален непозволено в наказателното поле на "тигрите", но дузпа не бе свирена, а такава имаше. След това Вирджил Мисиджан и Густаво Кампаняро фиксираха крайното 3:0.

Още с прозвучаването на първия съдийски сигнал "орлите" погледнаха смело към вратата на Михаил Иванов. Старши треньорът на бистричани Костадин Ангелов заложи на познатата от двубоя с Левски схема, която му донесе и късмет, и точка. Точно поради тази причина, макар да се настаниха трайно в половината на Витоша, първият опасен удар на разградчани дойде чак в 15-ата минута. Капитанът Светослав Дяков стреля от около 20-ина метра, но право в ръцете на стража.

В 34-ата минута Жуниор Кишада се възползва от подхлъзването на Кристиан Узунов в центъра на терена, напредна и опита от далечна дистанция да стреля. Ударът му обаче премина встрани от вратата. Две по-късно отново нисичкият бразилец навърза двама защитници в зелено и опита технично да завърти с десния крак топката, но изпълнението му бе крайно неточно.

Пет минути преди края на първата част низвергнатият голмайстор на Лудогорец Клаудиу Кешерю все пак успя да промуши топката в мрежата на Иванов. Попадението му обаче бе отменено заради засада. Румънецът, който рядко попада сред титулярите на Херо, не остана доволен от решението на втория помощник Младен Маринов и след като бурно изрази негодуванието си, бе декориран в жълто.

През всичките 45 минути разградчани диктуваха темпото на терена, докато гостите, плътно прибрани и добре отбраняващи се във и пред наказателното поле, разчитаха основно на контраатаки. Витоша на няколко пъти стигна в близост до вратата на Лудогорец, но до удар така и не се стигна.

Втората част започна така, както приключи първото полувреме. В 52-ата минута Светльо Дяков изведе по изключително техничен начин Мисиджан зад защитата на Витоша. Холандецът пусна успоредно топката в наказателното поле, но Иванов пресече паса. Топката попадна в Кишада, който стреля, но вратарят отново самопожертвователно се хвърли и отново спаси. При третия опит обаче Клаудиу Кешерю успя да промуши топката в мрежата на Витоша. Повторенията на ситуацията обаче показаха, че при паса към Мисиджан холандецът е бил в положение на засада.

Секунди по-късно обаче, пред погледа на един от допълнителните асистенти, Николай Христозов фаулира Лукас Саша в наказателното поле. Сигнал обаче не последва. Такъв обаче имаше малко след това, когато за втори груб фаул в рамките на няколко минути влезлият на почивката като резерва Даниел Кутев получи два бързи жълти картона и още в 63-ата минута остави тима си с човек по-малко.

В 64-ата минута центриране на Лукас Саша отдясно попадна на волето на Вирджил Мисиджан и холандецът опъна мрежата за 2:0. С това де факто двубоят на "Лудогорец Арена" приключи. Само четири минути по-късно "орлите" мушнаха и трети гол - Кешерю намери с петичка Густаво Кампаняро и с хубав шут от 20 метра халфът матира Мишо Иванов на бистришката врата. Мачът откровено се доиграваше, а в самия край Лукас се размина с много красиво попадение. Бразилецът пое дълъг пас отдясно, навлезе в наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но не сполучи.

Лудогорец - Витоша (Бистрица) 3:0