Синът на Патрик Клуйверт изригна с хеттрик за Аякс (видео)

Синът на бившата холандска звезда Патрик Клуйверт - Джъстин, изригна с хеттрик при победата на Аякс с 5:1 срещу Рода в мач от 13-ия кръг на Ередивизи. Интересното е, че гостите от Рода първи отбелязаха гол в мача - чрез Кристиан Кум в 32-ата минута, но в 45-ата Клуйверт-младши изравни, а през второто полувреме тийнейджърът добави още две попадения.

20-годишният датски талант Каспер Долберг бе точен за 2:1 в 59-ата минута, а секунди по-късно 18-годишният Джъстин Клуйверт опъна противниковата мрежа с изумителен далечен изстрел. Дони ван де Беек направи резултата 4:1 в 75-ата минута, а пет минути преди края Клуйверт оформи хеттрика си на "Амстердам Арена" с прецизен шут по земя.
Аякс е втори в класирането, но на цели 8 точки зад лидера ПСВ Айндховен, който се наложи с 2:1 като гост над Екселсиор в неделя. ПСВ има 12 победи и само едно поражение от началото на сезона в Холандия.