ПСЖ показа кой е властелинът на Франция в момента (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 2:1 Монако в големия сблъсък от 14-ия кръг на Лига 1. Два от големите претенденти за титлата се изправиха един срещу друг на “Луи II”, но парижани показаха, че през този сезон са властелинът на Франция. Гостите спечелиха с попадения на Единсон Кавани в 19-ата и Неймар в 52-ата минута от дузпа. Те обаче доминираха през целия мач и направиха още куп пропуски пред вратата на Даниел Субашич, като веднъж и гредата помогна на монегаските. Домакините успяха да върнат интригата в края на мача, връщайки един гол чрез Жоао Моутиньо в 81-ата минута, но справедливостта възтържествува и до обрат не се стигна.

Домакините стартираха срещата с Балде Кейта и Радамел Фалкао в атака, а от по-задна позиция подкрепа им оказваше Жоао Моутиньо.

ПСЖ пък заложи на атомното нападение Единсон Кавани, Неймар и Килиан Мбапе. В средата на терена  действаха Юлиан Дракслер, Адриен Рабио и Марко Верати.
Още в началото на мача гостите пропуснаха страхотна възможност за откриване на резултата. Неймар с великолепен пас изведе Мбапе на скорост, младокът дори елиминира вратаря Даниел Субашич, но след това ударът му не намери очертанията на вратата.
Монако отговори с шанс пред Балде Кейта в 6-ата минута, който получи пред наказателното поле и без забавяне отправи удар, който профуча над вратата.
В 8-ата минута събитията отново се пренесоха пред вратата на домакините. Мбапе центрира по земя отдясно, Кавани се размина с топката, а след това и Юлиан Дракслер не успя отблизо да я насочи в опразнената врата.
В 19-ата минута парижани стигнаха до откриване на резултата. Юлиан Дракслер бе изведен в наказателното поле и между двама защитници успя да подаде на Единсон Кавани, който отблизо прати топката под напречната греда за 0:1.
След известно затишие на терена, в 42-ата минута гостите организираха опасна контраатака, а Дракслер отправи удар, който бе спасен от Субашич.
Втората част започна с нова прекрасна възможност за гостите. В 47-ата минута те организираха бърза атака, Мбапе подаде за Кавани в наказателното поле, той върна за нахлуващия Неймар, чийто удар се отби от гредата. Минута по-късно Мбапе изскочи сам срещу вратаря и опита да го прехвърли, Субашич успя да докосне топката и в крайна сметка защитник изчисти пред голлинията.
В 50-ата минута Неймар се откъсна и бе изблъскан в гръб в наказателното поле от Алмами Туре, а съдията посочи бялата точка. Бразилецът сам изпълни наказателния удар и удвои преднината на своя тим.
В 68-ата минута Адриен Рабио реши да отправи удар от далечна дистанция, който премина над вратата. Минута по-късно Мбапе напредна на скорост и стреля мощно, но също без успех.
В 70-ата минута се стигна до едно от малкото положения за домакините. Фалкао стреля от около 25 метра, но изключително неточно.
В 73-ата минута Мбапе за пореден път направи непростим пропуск. Той изскочи очи в очи със Субашич, но някак отново прати топката покрай вратата. Две минути след това и Кавани пропусна страхотно положение. Той бе намерен непокрит пред вратарското поле, но с глава стреля до гредата.
И вместо да се стигне до трети гол за гостите, в 81-ата минута стана точно обратното. Монако си спечели фаул на границата на пеналта. Наказателният удар бе изпълнен от Моутиньо и след рикошет в стената топката се озова във вратата на ПСЖ за 1:2.
В 85-ата минута и Радамел Фалкао обстрелва вратата на Алфонс Ареола, но вратарят бе заел добра позиция и улови. Парижани пък отговориха с мощен шут на Анхел ди Мария от фаул, спасен от Субашич.
В крайна сметка обаче ПСЖ се поздрави с успеха и вече има преднина от 9 точки пред преследвачите Лион и Монако. Столичани са с актив от 38 точки, докато другите два тима заемат втората и третата позиция в таблицата с по 29 точки.