Лацио се издъни срещу "позеленялата" Фиорентина и не измести Рома (видео)

Лацио и Фиорентина завършиха 1:1 в двубой от 14-ия кръг на Серия "А". Римляните откриха в 25-ата минута след точен изстрел с глава на защитника Стефан де Фрай, а в самия край Кума ел Бабакар изравни от дузпа. По този начин "орлите" не изместиха своя градски конкурент Рома от четвъртата позиция. По-рано през деня "вълците" не успяха да спечелят гостуването си на Дженоа.

Футболистите на Фиорентина пък играха в зелено, което не е характерно за "виолетовите". През този сезон тимът от Флоренция има четири различни резервни одежди - в бяло, червено, синьо и зелено, като още през лятото "Ла Виола" обяви, че това се прави в чест на футболната история.

На терена на "Олимпико" се игра приятен футбол, като още в началото Луис Алберто можеше да открие за лациалите. В 25-ата минута Де Фрай нахлу в наказателното поле на гостите, след центриране от фаул, и с глава матира вратаря Марко Спортиело. До почивката Луис Алберто за малко да направи 2:0, а за тима на Стефано Пиоли пропуски направиха Сирил Теро и Джовани Симеоне.

През втората част дойде ред и на Чиро Имобиле от "орлите" да пробва бдителността на Спортиело, а Федерико Киеза се размина с гола от другата страна. В 91-ата минута Томас Стракоша направи спасяването на мача, когато отрази изстрел със задна ножица на бранител в зелено. Две минути след това обаче албанецът трябваше да бърка в мрежата. Реферът Давиде Маса отсъди дузпа за интервенция на резервата Фелипе Кайседо и Ел Бабакар, също появил се от резервната скамейка, направи 1:1.