Арда разгроми Асеновец

Отборът на Арда (Кърджали) продължава със силното си представяне в първенството на Югоизточна В футболна група. В двубоя от последния 17-ти есенен кръг възпитаниците на Елин Топузаков разгромиха Асеновец (Асеновград) с 5:0, а с хеттрик се отличи централният нападател Ахмед Осман.Така тимът на Арда ще зимува на върха с актив от 47 точки и голова разлика 63:4.

Двубоят се игра на градския стадион в Крумовград и бе наблюдаван от над 1000 зрители. Сред тях бяха зам.-кметът на община Кърджали Мюмюн Али, зам.-кметовете на община Крумовград Неждие Акиф и Абидин Хаджимехмед, председателят на общинския съвет в Крумовград Метин Байрамали.

Символичните домакини откриха резултата още в 10-ата минута, когато Атанас Чепилов вкара чудесен гол от пряк свободен удар. Централният нападател на Арда Ахмед Осман даде тона на головата си фиеста в 20-ата минута с далечен удар в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Илия Иванов. В 28-ата минута той се използва от грешка в защитата на гостите от Асеновград и увеличи преднината на тима си – 3:0.

Пет минути по-късно Ахмед Осман оформи своя хеттрик, след като бе изведен от Димитър Алексиев сам срещу вратаря.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено и домакините продължиха да диктуват темпото. В 55-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Асеновец Бейсим Бейсим се разписа за крайното 5:0.

Ерай Салиф изигра последния мач в кариерата си. След 200 мача за Арда, 34-годишният халф се появи на терена в 80-ата минута и получи капитанската лента от Илиян Гаров.