100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Лион съсипа Ница с пет гола (видео)

Отборът на Лион разгроми като гост Ница с 5:0 в среща от 14-ия кръг на футболното първенство на Франция. За Лион два гола отбеляза Мемфис Депай, който беше точен в 5-ата и 38-ата минута. Той вече има 8 попадения от началото на кампанията. Максуел Корне в 20-ата, Мариано в 27-ата и Мизиан Маолида в 79-ата също се разписаха за гостите, а Корне направи и две асистенции. Домакините играха с човек по-малко след 70-ата минута, когато Марлон получи червен картон. Олимпик Лион записа осма победа в девет мача във всички турнири.

Това е третата победа с 5:0 за тима като гост от началото на сезона след успехите над Троа и Сент Етиен. Отборът е без допуснат гол от 19 октомври, когато победи Евертън с 2:1 в Лига Европа. Нападателят Набил Фекир остана извън групата на Олимпик Лион. Лион е на второ място в класирането с равен брой точки с Монако (по 29), а лидер е Пари Сен Жермен с 35 точки. Късно тази вечер ПСЖ гостува на Монако. След като миналия сезон Ница завърши пред Олимпик Лион в първенството, този сезон е 18-и в класирането и ще се бори за оставане в елита.