Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Сливнишки герой, Ботев (Луковит) и ГРАД (Белоградчик) завършиха с победа в Група А на Висшата лига

Волейболният отбор на Сливнишки герой (Сливница) победи Славия с 3:0 (25:19, 27:25, 25:21) в мач от последният есенен 6-и кръг в Група А на Висшата лига, игран в собствената им зала "Арена Сливница".

Пред камерна публика момчетата на треньора Стоян Стоев изнесоха един мач, в който допускаха младоците "Овча купел" на няколко пъти да се откъсват в резултата, а след това с невероятни серии да ги догонват, на два пъти пък дори за малко не загубиха геймове след изравнявания в края им. Като цяло обаче си личеше рутината на далеч по-опитният тим на Сливнишки герой, които без да омаловажаваме изключителното представяне на младите момчета от Славия, допускаше да има драма в този предрешен мач само от загуба на концентрация в определени моменти.

Пред очите на легендата и президент на клуба Мартин Стоев Славия поведе набързо с 8 точки в първия гейм, но последва невероятна серия на сливничани, които изравниха за 12:12. До средата на гейма играта вървеше точка за точка, но последва отново серия и победа с 25:19 за 1:0. Втората част бе със значително по-лесно начало за момчетата на Стоян Стоев, които натрупаха 8 точки преднина в средата на гейма. И когато всички в залата мислеха, че гейма свършва "белите" направиха най-силните си минути в мача и доведоха нещата до точка да вземат частта в края й. Тук рутината на сливничани оказа отново своето влияние и с пълна мотивация те взеха и този гейм с 27:25. Третата част премина в значително по-лежерно темпо, като закономерно победата дойде след 25:21 и 3-0 за Сливнишки герой, които с тази си победа завършиха на второ място в есенният дял на първенството.

Начело в класирането пък е Ботев (Луковит), който в последния кръг се наложи като гост на Звездец (Горна Малина) с 3:1 (25:16, 25:23, 29:31, 25:21). Така волейболистите на Ботев са на първото място с 5 победи, 1 загуба и 15 точки. Звездец пък е трети с 4 победи, 2 загуби и 12 точки.

В последната среща от кръга ГРАД (Белоградчик) надигра у дома слабака Ботев (Ихтиман) с 3:1 (25:15, 32:34, 25:14, 25:20). ГРАД е 4-и в подреждането с 3 победи, 3 загуби и 9 точки, а ихтиманци са на последното 7-о място с едва 1 победа, 5 загуби и 2 точки.

Информация и снимки: Бисер Тодоров