Очаквайте: СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Милан отново цамбурна - ШЛ става мираж за гранда (видео)

Отборът на Милан изгуби две точки при домакинството си на Торино в среща от 14-ия кръг на Серия "А", завършила 0:0 на "Сан Сиро". Футболистите на Винченцо Монтела продължават с колебливите си игри в първенството и вече са на 11 точки зад четвъртия Рома, като "джалоросите" са и с мач по-малко. Всичко това отдалечава миланистите от класиране за Шампионската лига - италианският колос не се е класирал за богаташкия турнир от 2013 година насам.

През първото полувреме домакините бяха далеч по-активни на игрището, но Салваторе Сиригу и шансът попречиха резултатът да бъде открит. Рано-рано Никола Калинич можеше да накаже опитния вратар, но топката се отби в страничната греда и излезе в аут. Нападателят получи пас на ръба на засадата и остана сам пред Сиригу, изстрелът обаче не намери целта. В деветата минута Сусо опита мерника си от фаул, но стражът на "биковете" показа класа на голлинията.

В 23-ата минута Кристиан Сапата подаде на Андре Силва, който се намираше на чиста позиция, но деветката на Милан шутира много неточно. В същото време гостите бяха фигуранти на терена в нападателен план. Към рамката на Джанлуиджи Донарума бяха регистрирани едва два удара, които се спряха в трибуните. Статистиците на Апенините веднага отчетоха, че това са най-слабите 45 минути на тима на Синиша Михайлович, базирайки се на цифрите.

След почивката 18-кратните шампиони отново контролираха играта, но мъките им пред и в наказателното поле продължиха. В 67-ата минута Калинич докосна попадението с глава, но Сиригу спаси по отличен начин. След само 60 минути бившият вратар на Пари Сен Жермен улови шут по тревата на Сусо. Същевременно акциите на Торо бяха хаотични, но при една от тях Яго Фалке пропусна да стигне до нещо по-сериозно. Това се случи в 83-ата минута. 180 секунди по-късно Андреа Белоти можеше да матира Милан с глава, но Донарума демонстрира вратарско майсторство. Последният шанс за "червено-черните" пропиля резервата Хакан Чалханоглу в добавеното време.

Така "росонерите" инкасираха второ равенство от началото на сезона, което ги отдалечава на цели 18 точки от първото място в италианския шампионат. Торино пък е десети, само на точка от състава на Самолетчето.