Царско село с ценен успех край морето, доближи Ботев (Враца)

Отборът на Царско село стигна до ценен успех с 3:2 като гост на Несебър в предпоследен двубой от програмата на XVI кръг във Втора професионална лига. Успехът край морето върна “царете” на второто място в подреждането с 32 точки и ги доближи само на две от лидера Ботев (Враца), който вчера завърши наравно 1:1 като гост на Марица (Пловдив). Загубата остави Несебър на шестата позиция с 23 точки в актива.

Първата добра възможност се откри пред отбора на Царско село. В 11-ата минута Георги Минчев получи топката пред наказателното поле и от движение отправи хубав удар, който обаче премина встрани от вратата на Мартин Димитров. Пет минути по-късно, след поредица от грешки в защитата на “сините” и неубедителна намеса на вратаря, топката стигна до непокрития Светослав Диков, за когото на празна врата не бе проблем да реализира.

В 21-ата минута домакините можеха да изравнят, но след удара на Николай Костов фаул, топката премина на сантиметри встрани от вратата на гостите. Все пак домакините успяха да заличат аванса на “царете” в 30-ата минута чрез Емануил Манев. Миг преди да прозвучи сигнала за край на първата част обаче, футболистите на Никола Спасов получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Георги Купенов срещу Янис Карабельов. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Павел Петков, който безпроблемно изведе гостите отново напред в резултата.

След почивката атаките към двете врати продължиха и в 66-ата минута домакините отново догониха гостите в резултата. След центриране от фаул отляво Нуретин Пюскюлю успя да прехвърли с глава неразчетено излезлия Филип Димитров. Разочарованието в редиците на “царете” обаче трая съвсем кратко, тъй като в 70-ата минута Светослав Диков добре навърза защитата на “сините” и с левия крак за втори път наказа Несебър.

Несебър - Царско село 2:3