Сребърните световни медалисти спечелиха титлата при спортните двойки на "Скейт Америка"

Сребърните световни медалисти Альона Савченко и Бруно Масо от Германия спечелиха титлата при спортните двойки на турнира от сериите Гран При по фигурно пързаляне "Скейт Америка". Савченко и Масо бяха едва трети след кратката програма, но изпълниха страхотна волна и триумфираха с общ сбор от 223.13 точки. Те получиха най-висока оценка в кариерата си за волната програма - 150.58 точки.

"Чувствам се много по-добре, отколкото след първото изпълнение", каза Масо, който падна след троен салхоф по време на кратката програма. Втори са Юй Сяоюй и Хао Чжан (Китай) с 219.20 точки. Двукратните световни шампиони Меган Дюамел и Ерик Редфорд (Канада) , които водеха след първото изпълнение, останаха едва трети с 215.68 точки. Дюамел направи грешки при два от скоковете. Трите дуета се класираха за финала на Гран При в Япония.

Сребърната световна медалистка за 2015 година Сатоко Мияхара (Япония) поведе след картката програма при жените с оценка от 70.72 точки. На фона на музика от филма "Мемоарите на една гейша" Мияхара изпълни троен тулуп, двоен аксел и направи грешка в края на комбинацията си от троен луц и двоен тулуп. Втора е Каори Сакамото (Япония) с 69.40 точки, а трета е бронзовата медалистка от световния шампионат Габриела Дейлман (Канада) с 68.08 точки.

18-годишният американец Нейтън Чън триумфира в драматичното състезание при мъжете. Той изпълни два четворни луца, един от тях в комбинация с троен, но направи доста грешки в другите скокове, включително падане след четворен флип. Чън получи оценка от 171.76 точи за волната програма и завърши с общ сбор от 275.88 точки. "Много съм разочарован от представянето си днес", коментира американецът.

Сребърният медал спечели Адам Рипън (САЩ) с 266.45 точки, а бронзовото отличие взе Сергей Воронов (Русия) с 257.49 точки. Тримата си осигуриха участие на финала на Гран При. Двукратните световни медалисти Мая Шибутани и Алекс Шибутани (САЩ) поведоха след карткия танц при танцовите двойки с нов личен рекорд от 79.18 точки. Американците показаха страхотна композиция на фона на мамбо, ча-ча и самба, която включваше отлични туизли и сложни стъпки.

Световните шампиони за 2014 година Анна Капелини и Лука Ланоте (Италия) са на втора позиция до момента, а трети са представителите на Русия Виктория Синицина и Никита Кацалапов. По-късно днес състезанието завърша с волната програма при жените и при танцовите двойки. "Скейт Америка" е последното състезание от Гран При за сезона преди финала в Япония след две седмици.