Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Ростов с първа победа от август (видео)

Ростов най-после зарадва феновете си с победа, която бе първа за тима от 12 август. Срещу гостуващия Анжи ростовчани се наложиха с 2:0, като и двата гола отбеляза Александър Бухаров. Опитният таран откри резултата в 44-ата минута от дузпа, а в 58-ата се разписа с глава. Успехът изкачи Ростов на 10-о място с 22 точки, а Анжи продължава да е в зоната на изпадащите.

В началото на сезона всички бяха впечатлени от силния старт на Ростов, но от един момент отборът изпадна в криза и не можа да стигне до победата в 13 поредни мача. Старши треньорът Леонид Кучук беше сигурен, че негативната серия ще бъде прекъсната срещу намиращия се в зоната на изпадащите Анжи. Гостите пък бяха амбицирани да вземат реванш за загубата си с 0:1 в 4-ия кръг и да продължат възходящото си представяне, включващо 2 победи и равенство в последните 4 мача.
Александър Бухаров поведе атаката на Ростов, подкрепян от Алексей Ионов и Тимофей Калачов. За Анжи в предни позиции стартира Алексндър Прудников, а зад него действаше Иван Маркелов.

Ростов доминираше преди почивката, а първият пропуск направи Бухаров. Той се забави да стреля от удобна позиция и Владимир Полуяхтов го блокира. В 21-ата минута добра контра на Анжи изведе Маркелов сам срещу Иля Абаев, но стражът на домакините спаси.

В края на полувремето Ростов получи дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Сергей Бризгалов. Въпреки протестите на гостите, реферът Михаил Вилков беше непреклонен, а Бухаров превърна дузпата в гол.
Анжи пропиля големия си шанс в мача в 53-ата минута, когато първо Прудников беше спрян от Абаев, а след това вратарят на домакините спаси и добавката на Данченко. Само пет минути по-късно Бухаров засече с глава центриране на Тимофей Калачов и покачи на 2:0.
При този резултат футболистите на Ростов се върнаха дълбоко в собствената си половина и това бе напълно оправдано. Наставникът на Анжи Вадим Скрипченко направи офанзивни смени, които не промениха нищо и тимът му регистрира 10-а загуба през сезона - най-много от всички отбори в елита.