Дунав се измъкна от мъглата в Търново с три точки (видео)

Отборът на Дунав спечели много важна победа при визитата си на Етър в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Срещата се игра в изключително тежки условия, като през целия мач стадион “Ивайло” бе обгърнат в мъгла. През първата част двубоят дори бе прекъснат за известно време, докато се вземе решение дали да бъде доигран. В крайна сметка гостите успяха да се доберат до трите точки с два късни гола, дело на Мирослав Будинов от дузпа и Васил Шопов. Попаденията станаха не и без помощта на отбраната на домакините, която допусна сериозни индивидуални грешки.

Преди почивката двата отбора изобщо не знаеха къде се намират и така и не се приспособиха към атмосферните условия. Така логично се оттеглиха на почивка при 0:0 и почти нищо интересно пред двете врати.

След почивката тимовете свикнаха с мъглата и започнаха да правят по-смислени атаки. Пред двете врати имаше по няколко положения, но до самия край на срещата двете нули останаха непроменени. Така се стигна до 85-ата минута, когато резервата Мирослав Будинов се възползва от грешка на Яни Пехливанов, който върна топката към вратаря Христо Иванов, но пасът му не бе добър и нападателят на "драконите" изпревари стража, който бе принуден да го спъне. Съдията посочи дузпата и Будинов откри бялата точки.

Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Самб Бадара получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена преди последния съдийски сигнал. В даденото от рефера продължение падна и второ попадение за Дунав. Димо Атанасов се засуети в наказателното си поле и позволи на Васил Шопов да изрита топката в мрежата за втори път.

Така Дунав се върна на победния път, след като повече от два месеца отборът нямаше успех. Русенци са с актив от 14 точки, но остават на предпоследно място. Етър е с една повече и е на 12-а позиция.

ЕТЪР - ДУНАВ 0:2
0:1 Будинов (84-д)
0:2 Шопов (90)

Състави:

Етър: Иванов, Гълъбов, Пехливанов, Минев, Александров, Вълчанов, Руменов, Колев, Сърмов, Почански, Бадара.

Дунав: Антонов, Петров, Ларин, Милчев, Жатоба, Димов, Карагарен, Шопов, Васев, Ненов, Костадинов