Верона срази Сасуоло, Киево с обрат срещу СПАЛ

Отборът на Киево постигна обрат срещу гостувалия СПАЛ 2013 и спечели с 2:1 мача между двата тима от 14-ия кръг на италианската Серия “А”. Бощиян Сесар даде аванс на СПАЛ в резултата в 17-ата минута, отбелязвайки си нелеп автогол след хубав пробив и центриране отдясно на Мануел Ладзари. През второто полувреме обаче Роберто Инглезе се превърна в герой за “летящите магаренца” от Верона. Той първо изравни резултата в 66-ата минута с удар от границата на вратарското поле, а в 82-ата минута с чудесен изстрел увенча с победен гол отлична атака на домакините. Киево е осми в класирането с 20 точки, докато СПАЛ е 17-и с 10 точки.

КИЕВО - СПАЛ 1:1

В друга среща от Серия “А”, която се изигра тази вечер Верона надигра с 2:0 като гост Сасуоло. Бруно Зукулини с удар отблизо в 22-ата минута даде аванс на веронци в резултата, а в 31-ата Даниеле Верде се озова очи в очи със стража на домакините Андреа Консили и го преодоля за 0:2. В 67-ата минута за втори жълт картон от игра бе отстранен Томас Орто от Верона, но това не помогна по никакъв начин на Сасуоло, който заема 16-о място в класирането с 11 точки след това поражение. Верона е на 19-а позиция с 9 точки.

САСУОЛО - ВЕРОНА 0:2