Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Хебър изтръгна победата от Банско в последната минута

Отборът на Хебър ще зимува втори в крайното есенно класиране на Югозападна Трета лига след инфарктна победа с 2:1 над коравия тим от Банско. В герой за пазарджиклии в последния им мач за годината стана "златната" резерва Стефан Лачов, който вкара и двата гола за успеха на домакините.

Първите 45 минути не се запомниха с нищо особено. Гостите показаха много стегната и рационална игра и в определени моменти стояха дори по-добре от домакините. Малко преди почивката се наложи принудителна смяна на вратаря на Хебър Петър Дебърлиев, който контузи глезена си и бе заменен от Димитър Георгиев.

Второто полувреме беше далеч по-емоционално, а самият край на мача донесе ударна доза адреналин за домакини и гости. Минута след като влезе на терена Стефан Лачов напомни за голмайсторския си нюх и откри резултата след 67 минути игра. 10 минути по-късно Христо Петров изравни за гостите от Банско. Във втората минута от продължението на мача обаче Лачов не сбърка. Той получи кълбото в близост до вратата на Ангел Юсев и вкара за 2:1, хвърляйки в делириум футболистите на Хебър и техните фенове. На другия полюс в емоциите си бяха гостите. Нервите на опитния Любо Витанов не издържаха и той бе изгонен от главния съдия с червен картон.