Добруджа громи в последния си домакински двубой (видео)

Отборът на Добруджа завърши по чудесен начин есенния дял в Североизточната Трета лига пред собствена публика. В двубой от XVI кръг футболистите на Диян Божилов разгромиха с 4:0 като домакин Ботев (Нови пазар).

Тон за поредната голеада на “Дружба” даде Лионел Матадос, който се разписа в 32-ата минута след асистенция на Кристиян Пешков. В 69-ата минута Пешков изработи дузпа за своя тим, а Станимир Андонов хладнокръвно реализира за 2:0. Две минути преди края главният виновник за първите две попадения сам записа името си сред голмайсторите, а в добавеното от главния съдия време Васил Боев оформи крайното 4:0.

С новите три точки Добруджа събра 38 в актива си. “Жълто-зелените” имат 5 точки преднина пред втория Суворово, който утре приема Калиакра (Каварна). В следващия, последен за есенния дял кръг Добруджа гостува на Светкавица (Търговище), а Суворово ще почива.