Гледахте на живо: ЦСКА 1948 взе инфарктно дербито на Югозапада, Бадема герой (видео+галерия)

Лидерът в Югозападната Трета лига ЦСКА 1948 завърши по перфектен начин полусезона в аматьорската група, след като спечели изключително ценни три точки при тежкото си гостуване на втория в подреждането Вихрен (Сандански). "Червените" се добраха по инфарктен начин до победата в XVII кръг след гол на звездата си Емил Гъргоров в 88-ата минута. Благодарение на попадението на Бадема тимът на Валентин Илиев ще зимува с актив от 47 точки на сметката си и вече цели 10 пред днешния си съперник. Интригата, поне на този етап, се поддържа от Хебър (Пазарджик), който победи с 2:1 Банско и излезе втори в подреждането с 40 точки.

Първата сериозна възможност се откри пред домакините в 12-ата минута, когато започналият като титуляр старши треньор Петър Златинов технично центрира топката отдясно, а от точката за изпълнение на дузпа Даниел Пехливанов я намери от воле. За негово разочарование обаче ударът му мина встрани от вратата на Христо Бахтарлиев. Секунди по-късно героят напоследък за “червените” - Калоян Стефанов, можеше да реализира, но Стефано Кунчев реагира чудесно и спаси. Отново бившият вратар на Левски се намеси в 20-ата минута, отразявайки удар на Маринов.
 Вихрен - ЦСКА 1948@@@В 40-ата минута напрежението на терена се покачи неимоверно, след като домакините имаха бурни претенции за дузпа. Главният съдия Георги Николов обаче не ги уважи, а протестите на футболистите на Вихрен доведоха до спречкване с играчите на ЦСКА 1948. В крайна сметка обаче до по-сериозни сблъсъци не се стигна и всичко се размина с два жълти картона. В самия край на първата част Кунчев отново заслужи аплодисменти, след като по блестящ начин реагира след нов силен удар на Стефанов.

Втората част бе видимо по-нервна, като играта много често се накъсваше след множеството нарушения, които извършиха и двата тима. Напрежението от терена се пренесе и на трибуните, където прехвърчаха не само искри, но и множество предмети между феновете на Вихрен от централната трибуна и клетката за гости, в която бяха настанени привържениците на ЦСКА 1948.

В 67-ата минута Вихрен се размина на косъм с гола, след като първо удар с глава на играч в зелено намери напречната греда, а след това купът от тела спря топката по пътя към вратата на Бахтарлиев. Четвърт час по-късно сантиметри не достигнаха на Даниел Пехливанов, за да реализира изключително красиво попадение от пряк свободен удар.
 Вихрен - ЦСКА 1948@@@
Вместо да се възползват от силните си минути и прилива на енергия обаче, домакините допуснаха да бъдат съсечени секунди преди последния съдийски сигнал. Една изчистена в предни позиции топка свари неподготвена защитата в зелено-бяло, Радослав Бачев увисна, Емил Гъргоров излезе от дълбочина и с техничен фалцов удар с левия крак “препари” иначе перфектния до този момент Кунчев.
 Вихрен - ЦСКА 1948@@@Вихрен (Сандански) - ЦСКА 1948 0:1