Бостън удари шампионите, а Вашингтон - лидерите

Мат Гжелчик отбеляза първи гол в кариерата си, а Дейвид Крейчи добави гол и асистенция при победата на Бостън с 4:3 срещу шампиона Питсбърг в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Шон Кърали и Давид Пастръняк също бяха точни за победителите. За носителя на Купа "Стенли" Синди Кросби се отличи с гол и асистенция, а по едно попадение добавиха Фил Кесел и Джейк Генцел. "Пингвините" преодоляха пасив от 0:2 и 1:3, изравниха 3:3, но Пастръняк донесе успяха на Бостън с попадения 5:06 минути след началото на третата част.

Брайън Бойл отбеляза гол за тима на Ню Джърси, който надделя над Ванкувър с 3:2 в друга среща от НХЛ.
През септември Бойл, беше диагностициран с хронична миелоидна левкимия. 32-годишният център се подложи на интензивна терапия и пропусна първите 10 мача от началото на сезона. Бойл направи резултата 2:1 през втората част. Тейлър Хол и Деймън Сивърсон също бяха точни за Ню Джърси.
Райън Йохансен записа гол и асистенция при победата на Нешвил над лидера в централната дивизия Сейнт Луис с 2:0, а Пека Рине регистира своя втори мач за сезона без допуснат гол. Остин Уотсън вкара второто поапдения за Нешвил. Тимът е в серия от четири поредни победи и има 9-2 през ноември.
Вашингтон спечели с 3:1 срещу лидера в класирането Тампа Бей с попадения на Алекс Овечкин, Деванте Смит-Пели и Джей Бийгъл. За руската звезда това бе гол номер 573 в кариерата и така той се изравни на 21-во място във вечната класация по този показател с Майк Боси.
Крисчън Фишър се разписа 2:17 минути преди края на продължението за победата на Аризона с 3:2 срещу Лос Анджелис.
Ню Йорк Рейнджърс надделя над Детройт с 2:1 след продължение. Победата на домакините Матс Дзукарело, който отбеляза 37 секунди след началото на добавеното време.
В други срещи от тази нощ Минесота спечели срещу Колорадо с 3:2 след дузпи, а Филаделфия загуби от Ню Йорк Айлъндърс с 4:5 след продължение.