Голдън Стейт и Бостън отново наказват в НБА

Шампионът Голдън Стейт разгроми Чикаго със 143:94 точки в среща от редовния сезон в първенството на НБА. Стеф Къри беше най-полезен за успеха с 33 точки, а домакините играха без двама от основните си състезатели Кевин Дюрант и Дреймънд Грийн. Дюрант пропусна втори мач заради контузия на глезена на левия крак, а Грийн получи почивка в този двубой.

Шампионите водеха със 74:53 точки на почивката и без проблеми приключиха срещата. Клей Томпсън се отличи с 29 точки за победителите, а Заза Пачулия завърши с 11 точки и 6 асистенции. За Чикаго 21 точки отбеляза Джериън Грант.

Кайри Ървинг вкара 17 от своите 30 точки през първото полувреме при успеха на Бостън със 118:103 срещу Орландо. Домакините вкараха 40 точки в първата част и 73 до почивката, а Орландо записа седмо поредно поражение.
Арън Бейнс направи "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 борби, а Ал Хорфорд завърши с 10 асистенции. Джонатан Симънс беше най-резултатен за Орландо с 14 точки.