Берое прегази Славия, три пъти гредите спасиха "белите" от разгром (видео)

Берое надигра тотално Славия, но спечели само с 2:0 домакинството си от 17-ия кръг на Първа лига. Резултатът откри Мартин Райнов в 65-ата минута, а три минути преди края на редовното време Карлос Охене удвои.

Заралии можеха да запишат далеч по-изразителен успех, но на три пъти техни футболисти нацелиха напречната греда. Веднъж гредата спря попадение и в домакинската врата, но положението бе в 90-ата минута, когато срещата се доиграваше.

Това бе мач №1900 на белите в елита на българския футбол. Само Левски и ЦСКА имат повече двубои в бившата "А" група и настояща Първа лига.

През първите десетина минути играта беше равностойна, като Виданов опита да вкара с глава на Стергиакис, но изстрелът му премина покрай дясната греда. По-дейната игра на заралии можеше да бъде материализирана в 17-ата минута. Тогава Карачанаков комбинира с Леони, който му върна великолепно топката, но фронталният шут на бившия футболист на ЦСКА от 11-12 метра бе спасен от Стергиакис. Само 180 минути по-късно нова добра атака на домакините завърши с пас на Камбуров към Еуженио, който шутира от десетина метра, но в ръцете на белия страж.

В 28-ата минута и Мартин Райнов отправи добър шут от границата на наказателното поле, който премина покрай лявата греда.

Най-чистото положение за първата част дойде в 45-ата минута и отново бе в полза на Берое. Бърза атака отляво завърши с центриране за Камбуров, таранът чукна топката с глава към непокрития зад него Антон Карачанаков, който я овладя и с бомбен шут от 5-6 метра намери напречната греда.

Второто полувреме започна с положение за гостите от София, но Иван Минчев пропусна да вкара. Берое отговори с втора греда в 61-ата минута. Виданов изведе Карачанаков, който центрира отдясно към непокрития Райнов, халфът стреля от упор с глава, но в напречната греда.

Само четири минути по-късно домакините откриха резултата. Педро Еуженио изстреля снаряд от 20 метра, Стергиакис чукна леко топката с пръстите на лявата си ръка, което бе достатъчно тя да не влети в мрежата на Славия, а да се отбие за трети път в напречната греда. Последва добавка на Камбуров,  стражът на белите отново изби, но притичалият Райнов вкара на празна за 1:0.

Заралии продължиха да атакуват и след попадението, а в 70-ата минута бяха близо до втори гол. Карачанаков намери Камбуров, който стреля от воле, но Стергиакис спаси.

Все пак футболистите на Александър Томов стигнаха до второ попадение, което дойде в 87-ата минута. Камбуров изведе Еуженио отляво, който центрира мигновено към Охене и халфът ефектно прониза Стергиакис за 2:0.

В 90-ата минута Славия имаше шанс да вкара почетен гол, но шут на Владислав Узунов намери напречната греда.

С този успех Берое се изкачи на третото място в класирането на Първа лига, изпреварвайки Левски, но сините могат да си го върнат, ако спечелят срещу Верея на "Герена".

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 2:0