Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Неделев с гол в юбилеен мач, любимият му Ботев обаче не успя да го зарадва с трите точки (видео+галерия)

Отборите на Септември (София) и Ботев (Пловдив) завършиха при резултат 1:1 в среща от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Голямата звезда на "канарчетата" Тодор Неделев се разписа в своя мач №100 с "жълто-черния" екип, но голът не бе достатъчен за трите точки. Крис Гади ознаменува фантастичната си игра с попадение, което донесе поредна точка за новака в елита.
Септември София - Ботев Пд
Двубоят започна добре за домакините. Галчев и Георги Стоичков размениха пасове в центъра на терена, сле което капитанът намери Крис Гади отдясно. Крилото центрира много добре към наказателното поле, където обаче Мартин Тошев не успя да засече. В 8-ата минута Иван Тилев проби отляво, след което пробва шут от дистанция, но твърде слабо, за да затрудни стража на гостите от Пловдив.

В 10-ата минута дойде и първата чиста ситуация за гол в мача. Лъчезар Балтанов се пребори за кълбото пред наказателното поле и намери Тодор Неделев, след което звездата на “канарчетата” шутира, но Васил Добрев блокира удара, а Янко Георгиев улови.

Първият гол падна в 20-ата минута, когато Тодор Неделев се разписа от дузпа, която бе спечелена от Густаво Афонсо. Той бе препънат от Георги Стоичков, който закъсня и наруши правилата срещу атакуващия играч на "жълто-черните".
В 23-ата минута Иван Стоянов проби и центрира отдясно към Борис Галчев, халфът опита да стреля без подготовка, но кълбото мина много далеч от целта. Отговорът на гостите не закъсня, Панов проби и намери Бризола, който много технично подаде в наказателното поле към Серкан Юсеин, но младият играч не успя да се справи с Янко Георгиев.

Втората част стартира с натиск на домакините и логично в 53-ата минута Крис Гади наказа Ботев. Крилото на домакините се разписа с глава, след като Георги Стоичков центрира перфектно към атакуващия футболист на Септември.
В 58-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер към Радослав Терзиев, но младият бранител пропиля отличен шанс да накаже Янко Георгиев. В 73-ата минута резервите Дуде Ндонгала и Стивън Петков разиграха фантастично топката, нападателят изведе на фланга Ндонгала, който центрира към младия футболист, но таранът този път не успя да се превърне в герой, пропускайки страхотен шанс.

В 83-ата минута "канарчетата" сътвориха много добра атака. Цветомир Панов и Дуде направиха двойно подаване в наказателното поле, вторият се опита с едно докосване да насочи кълбото в мрежата на новака в Първа лига, но опитът му бе твърде слаб и неточен, за да затрудни Янко Георгиев.
В последните секунди играчите на Николай Митов можеха да спечелят трите точки, но Цветомир Панов се превърна в герой, след като успя да изчисти кълбото от голлинията. Елтон се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и шутира, но Панов се хвърли геройски и спаси точката за своя тим.