Невероятно! Новак в Русия спря серията на Зенит от 64 поредни победи (видео + снимки)

Нещо невероятно се случи във волейболната Суперлига на Русия. Непобедимият в 64 поредни мача гранд Зенит (Казан) бе спрян след повече от две години. Новакът в руския елит Зенит (Санкт Петербург), който е пълен с бивши играчи на казанци, направи немислимото и се наложи у дома над шампионите с 3:1 (22:25, 25:19, 25:23, 25:23) в изтеглен мач от 13-ия кръг.

Въпреки поражението, шампионите от Казан продължават да са еднолично начело във временното класиране, но вече с 12 победи, 1 загуба и 35 точки. Съименниците им от Санкт Петербург пък са на 4-о място с 8 победи, 5 загуби и 25 точки. В следващия 14-и кръг Зенит (Казан) са домакини на слабака Ярославич (Ярославъл), докато Зенит (Санкт Петербург) приема гранда Динамо (Москва). Срещите са чак на 9 декември (събота), защото следващия уикенд е финалната четворка на турнира за Купата на Русия.
Шампионите от Казан започнаха по-добре и взеха първия гейм след 25:22. Домакините реагираха много силно и изравниха резултата след 25:19. Зенит (Санкт Петербург) продължиха да изграят по същия начин, диктуваха играта в третата част и стигнаха до крайното 25:23 след поредна силна атака на сръбския диагонал и национал Дражен Лубурич. Домакините не оставиха шанс на казанци и в четвъртия гейм и записаха историческата победа след ново 25:23.
Най-полезен за домакините бе кубинецът Ореол Камехо със страхотните 24 точки (

5 аса!!!

, 2 блока, 61% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане), а Дражен Лубурич добави още 20 точки (1 блок, 2 аса и 55% ефективност в атака) за победата. За шампионите от Казан Вилфредо Леон (

6 аса!!!

, 2 блока, 46% ефективност в атака и 16% перфектно посрещане) и Максим Михайлов (2 блока и 58% ефективност в атака) реализираха по 20 точки, което се оказа недостатъчно за успех.
ЗЕНИТ (САНКТ ПЕТЕРБУРГ) - ЗЕНИТ (КАЗАН) 3:1 (22:25, 25:19, 25:23, 25:23)