“Чуковете” показаха характер, но отново не победиха

Новият мениджър на Уест Хам Дейвид Мойс спечели първа точка начело на тима от Лондон. “Чуковете” направиха 1:1 у дома с Лестър, но остават в зоната на изпадащите. Марк Олбрайтън откри в полза на Лестър в 8-ата минута, а в края на полувремето Шейку Кояте изравни с глава. След почивката Уест Хам доминираше и пропусна няколко добри положения, а “лисиците” не организираха нито една опасна атака.

Началото отново беше лошо за Уест Хам и още в 8-ата минута тимът получи гол. Негов автор стана Олбрайтън, който засече ниско центриране на Джейми Варди. Основна вина за попадението имаше Анджело Огбона, който позволи топката да мине между краката му, а след това Джо Харт нямаше какво да стори. В средата на полувремето Огбона можеше да се реваншира за грешката си, но Каспер Шмайхел спаси негов удар с глава.
Центриранията към наказателното поле на Лестър продължиха да валят и при поредното от тях резултатът бе изравнен. Кояте скочи най-високо след корнер, изпълнен от Мануел Лансини, а отчаяната намеса на застаналия на голлинията Дани Симпсън не беше достатъчна, за да предотврати попадението - 1:1. Малко по-рано Варди можеше да удвои преднината на гостите, но шутира встрани от вратата.

Подкрепяни от феновете си, футболистите на Мойс изиграха силно второ полувреме и не бяха далеч от пълния обрат. Мениджърът на Лестър Клод Пюел реши да брани равенството и смени Риад Марез с още един бранител в лицето на Бен Чилуел. С появата на Андре Аю атаките на “чуковете” придобиха необходимата скорост и в 75-ата минута ганаецът влезе опасно в наказателното поле, където беше спрян от Хари Магуайър. Домакините поискаха дузпа, но реферът Мартин Аткинсън беше на друго мнение.
Заради многото спирания на играта двубоят беше продължен с цели 6 минути и във втората от тях отново Аю се оказа в центъра на събитията. Бившият футболист на Олимпик Марсилия и Суонзи опита атрактивен ножичен удар, но топката мина малко над напречната греда и ‘чуковете” трябваше да се примирят с точката.

Уест Хам е без победа от септември и с актив от 10 точки заема 18-о място в класирането. Лестър има 4 точки повече и е 11-и в подреждането.