Радост за Партизан, Динамо (К) загуби в Албания (видео)

След пауза от 13 години Партизан отново ще играе в пролетната фаза на евротурнирите. Сръбският гранд победи с 2:1 Йънг Бойс и кръг преди края си осигури поне второто място в група "В" на Лига Европа. Леандре Тавамба и Огньен Озегович отбелязаха головете, които донесоха така ценните 3 точки на "гробарите". Загубата елиминира Йънг Бойс, който остана на дъното в класирането. В другата среща лидерът Динамо (Киев) отстъпи с 2:3 на Скендербеу, но и този резултат не помогна на албанците да съхранят шансове за второто място. Те имат с 3 точки по-малко от Партизан и по-лоши показатели в преките двубои от "черно-белите".

В Белград препълнените трибуни на стадион "Партизан" дадоха импулс на домакините, които поведоха още в 12-ата минута на Йънг Бойс с гол на Леандре Тавамба. В средата на първото полувреме защитата на "гробарите" се засуети и Нгамалеу се разписа за 1:1. Този резултат не устройваше сърбите, които искаха още днес да си подсигурят участието на 1/16-финалите. Тимът на Мирослав Джукич продължи да атакува и в 53-ата минута Огньен Озегович с глава вкара гола на победата.

Партизан игра без голямата си звезда Зоран Тошич, а Йънг Бойс пропиля шансовете си да се класира напред. Швейцарците нямат нито една победа в последните си 6 гостувания в евротурнирите.
Динамо (Киев) излезе с доста резерви срещу Скендербеу, но откри резултата в 16-ата минута чрез Виктор Циганков. Домакините изравниха с попадение на Сабиен Лилай, а малко по-късно бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораешуцели греда за Динамо.
През втората част Сегун Адений и Али Соуе осигуриха победата на албаския тим, а резервата назарий Русин върна един гол за гостите от Киев.
В последния кръг Динамо не трябва да губи от Партизан у дома, за да финишира като победител в групата. Йънг Бойс и Скендербеу пък ще определят кой ще завърши трети.