Локо (Москва) удари ФК Копенхаген с два гола на Фарфан (видео)

В първия мач от групата двата тима направиха 0:0 в датската столица. След това Локомотив значително усложи задачата си да се класира напред, като взе само точка от двете срещи с молдовския Шериф и днес трябваше на всяка цена да търси победа. Старши треньорът Юрий Сьомин се довери на обичайните си титуляри. В атака той заложи на перуанската звезда Джеферсън Фарфан, а в средата на терена се разчиташе на Мануел Фернандеш и братята Миранчук. Игор Денисов и Александър Коломейцев бяха натоварени с по-дефанзивни функции.

И докато Локо е лидер в Русия, ФК Копенахген се представя изключително посредствено в датското първенство, а наскоро загуби и столичното дерби с Брьондби. Наставникът Стале Солбакен се надяваше да запуши устите на критиците с успех в Москва, който предсрочно да осигури на тима място във фазата на директните елиминации.
ФК Копенхаген имаше само 1 гол в последните си 4 гостувания в евротурнирите и едва 2 победи от 14 визити в груповата фаза на Лига Европа, но пък загуби само веднъж от 6 мача срещу руски съперници. Статистиката на Локомотив срещу датчани беше 5 победи от 7 мача, а единствените две поражения бяха именно от ФК Копенхаген.

Руснаците влязоха в двубоя с ясната идея да стигнат до ранен гол, който да ги успокои. Удари на Владислав Игнатиев и Алексей Миранчук показаха какви са намеренията им, а в 17-ата минута комбинация между Миранчук и Фарфан изведе нападателя на добра позиция, от която той не сгреши. Датчаните обаче изравниха в 31-ата минута с много красиво попадение на Бенямин Вербич. Словенецът получи топката на ъгъла на наказателното поле и с фалцов изстрел матира Антон Коченков.
Гостите бяха по-добри до края на полувремето, но в началото на втората част Локо отново започна да атакува опасно. В 51-ата минута кратко разбъркване в наказателното поле на датчаните беше използвано от Фарфан и опитният стрелец вкара втория си гол в мача.

Люфтнер пропусна да изравни с глава малко по-късно, но това бе една от много малкото възможности за гостите. Локомотив затвори играта и удържа удобния резултат.

В последния кръг "железничарите" гостуват на аутсайдера Злин и дори равенство ще ги класира за 1/16-финалите на турнира.
ФК Копенхаген ще е домакин на Шериф и при успех също ще намери място сред последните 32 отбора в турнира.