Победа прати Виктория на 1/16-финал, Лугано също победи, но отпадна

Отборът на Виктория (Пилзен) записа изключително ценна победа с 2:0 над ФКСБ в домакинството си от 5-ия кръг на група “G” на Лига Еворпа. Този успех гарантира на чехите, че ще играят на 1/16 финал в турнира, тъй като вече не могат да бъдат изместени от второто място в групата. Тимът дори има шанс да се бори и за първата позиция в крайното класиране, тъй като вече е само на точка зад румънците, които са лидер към момента.

Точни за успеха на Виктория бяха Милан Петръжела в 49-ата и Ян Копич в 76-ата минута.

В другия мач от групата Лугано също записа успех с 1:0 над Апоел (Беер Шева) с гол на Жуниор в 50-ата минута. Тази победа обаче не зарадва швейцарците, тъй като успехът на Виктория ги изхвърли от надпреварата. Кръг преди края Лугано е с три точки зад чехите, но няма как да ги измести от второто място заради по-лошите показатели в преките мачове между двата тима.

След този кръг водач остава ФКСБ с 10 точки, Виктория е на втората позиция с 9, Лугано се намира на третото място с 6 точки, а Апоел е на дъното с актив от 4 точки.