Милан се развихри и спечели групата (видео)

Италианският колос Милан разби с 5:1 Аустрия Виена в среща от Лига Европа, което класира "росонерите" във фазата на елиминациите. По същото време АЕК не успя да спечели домакинството си на Риека в Атина, което означава, че футболистите на Винченцо Монтела влизат на 1/16-финалите като победители в своята група.

Първата част предложи интересен футбол. Гостите започнаха мача добре и откриха резултата. Това обаче стана по куриозен начин. В 21-ата минута Кристоф Моншайн намери мрежата зад Джанлуиджи Донарума, но голът дойде по доста странен начин. Австрийският нападател получи пас по дясното крило, вратарят на домакините излезе да го пресреща, но не се намеси добре и бе елиминиран. Последва шут от малък ъгъл на Моншайн и комична изява на капитана Леонардо Бонучи. Бившият бранител на Ювентус се хлъзна, но не успя да изчисти слабия удар, топката мина през краката му и пресече голлинията - 1:0 за Аустрия Виена.

Попадението на гостите не стресна момчетата на Винченцо Монтела и те се заеха да изравняват. В 27-ата минута левият бек на "червено-черните" Рикардо Родригес остана непокрит в близост до лявата греда и с точен мерник резултатът бе изравнен - 1:1. Десетина минута след това Андре Гомес направи 2:1 за тима на "Самолетчето". Португалският нападател пое топката, която преди това бе изстреляна от фаул. Останал зад стената и на добро разстояние от австрийската врата, голмайсторът намери мрежата. В края на полувремето младокът Патрик Кутроне покачи на 3:1. Той порази целта с глава, след като стражът на Аустрия - адашът му Патрик Пентц, направи необмислена "разходка" наляво и остави рамката си свободна.

През второто полувреме нещата продължиха в същото русло. В 70-ата минута Андре Силва, който изнесе добър мач, изскочи зад защитата на гостите и с удар в обратния ъгъл направи 4:1 за състава на Монтела, който потриваше ръце на треньорската скамейка. В самия край Кутроне, който също игра на ниво, завърши отлична многоходова акция на миланистите - 5:1. Седемкратният европейски шампион вече мисли за елиминациите в турнира.

Милан - Аустрия 5:1