Волейболистките на Левски спечелиха дербито с Берое

Волейболният отбор на Левски записа трета победа в женското първенство на НВЛ, след като победи Берое с 3:1 (28:30, 25:22, 25:20, 27:25) в мач от 6-ия кръг.

Така момичетата на Радослав Бакърджиев са на 3-о място във временното класиране с 9 точки. Берое е 4-и със 7 точки след 2 победи, 3 загуби и мач повече от "сините". Лидер е Марица с 11 точки след 4 победи от 4 мача. Следващата седмица левскарките гостуват именно на шампионките в отложена среща от 4-ия кръг на първенството - на 28 ноември (вторник) от 18,30 часа. Берое пък се изправя срещу Раковски (Димитровград) в петък (1 декември).

Двата отбора тръгнаха равностойно в първия гейм, след средата Левски поведе на няколко пъти, но в крайна сметка Берое обърна резултата и съумя да спечели частта след голяма борба. В следващите два гейма играта започваше идентично, като домакините повеждаха до вторите технически прекъсвания. След това "сините" вземаха надмощие и превърнаха пасива в актив - 2:1. Драмата продължи и в четвъртата част - двете страни се догонваха непрекъснато, след 12:15 момичетата на Страхил Балов стопиха преднината на Левски и изравниха. "Зелените" задържаха темпото и поведоха за кратко. Левскарките не оставиха Берое да ликува дълго и постоянно дишаха във врата на домакините. Развръзката бе в ключовите моменти - състезателките на Радослав Бакърджиев се оказаха по-издръжливи и спечелиха срещата след 27:25 и 3:1, добавяйки нови три точки в актива си.