Куп пропуски и тактиката на Херо провалиха Лудогорец в ЛЕ, всичко ще се реши в Германия (видео+галерия)

Лудогорец загуби с 1:2 от Истанбул (Башакшехир) в мач от петия кръг на група "С" в Лига Европа, който се игра на пълен стадион в Разград и пропусна да си осигури предсрочно класиране за елиминационната фаза на турнира. Разградчани изиграха едно от най-слабите си първи полувремена при домакинство в Европа и на почивката изоставаха с два гола пасив след точни удари на Висча (20) и Кевин Фрай (28).

След почивката орлите се хвърлиха във вихрени атаки, създадоха поне 5-6 чисти положения, но от тях реализираха само едно чрез Марселиньо в 65-ата минута и така всичко за тях ще се реши в последния двубой, който е гостуване на Хофенхайм.

Лудогорец - Истанбул ББ@@@

В този последен мач германците няма да играят за нищо, тъй като днес те загубиха от Брага с 1:3 и нямат шанс за едно от първите две места в групата, даващо право на участие в директните елиминиции. Лудогорец пък ще се класира напред дори и при точка.

Иначе и днес наставникът на орлите Димитър Димитров излезе без типичен централен нападател, с мисъл предимно да се защитава, което в пореден възлов двубой се оказа грешно решение. Той игра с Мисиджан на върха на атаката и при предишното домакинство на тима в Европа срещу Брага, когато разградчани се нуждаеха от победа, за да си гарантират предсрочно продължаване напред, но дефанзивният подход стигна само до 1:1. Същият провал се получи и при загубата с 1:2 от ЦСКА-София, когато Лудогорец отново не заложи на типичен таран.

Самата среща започна с натиск на турците, които можеха да открият резултата още в първите минути, тъй като центриране отляво намери оставения напълно непокрит Ердинч на шест-седем метра фронтално срещу Ренан, нападателят стреля с глава, но бразилският страж с невероятен рефлекс спаси.

Лудогорец отговори с опасна контраатака, след която Мисиджан се откъсна по лявото крило и центрира към Анисе и Лукоки, но бранител на турците успя да се вклини между двамата футболисти на българския шампион и изчисти с глава.

В 19-ата минута Козмин Моци прати топката във вратата на Истанбул, но пападението бе отменено поради засада на румънеца. В ответната атака гостите откриха резултата. Фрай получи извеждащ пас отляво, при който останаха съмнения за засада, но страничният рефер не вдигна флага. Последва пас към Висча, който бе оставен непокрит от Натанаел и босненецът вкара за 1:0.

След попадението гостите продължиха да играят далеч по-добре и в 28-ата минута вкараха втори гол. Фрай преодоля Сисиньо и Горалски, след което стреля, топката рикошира в крака на Анисе и влетя в мрежата на Ренан.

В 37-ата минута Лудогорец осъществи една от малкото си добри атаки през първото полувреме. Тя завърши с първи опасен шут по посока на турската врата, който бе отправен от Марселиньо, но той не намери целта.

В краяна първата част Марселиньо, който изигра може би най-слабото си полувреме с екипа на орлите, сбърка пореден елементарен пас, стопирайки опасна атака на своя отбор.

На почивката Димитров се престраши, пускайки в игра Клаудиу Кешерю, което преобрази играта на орлите. Те натиснаха своя съперник още с първия съдийски сигнал за втората част и можеха да върнат едно попадение в 47-ата минута, но Вандерсон направи фрапантен пропуск. Бразилецът изведе Кешерю отляво, който му върна отлично, но той не улучи от два метра празната врата. Все пак в 65-ата минута натискът на Лудогорец бе материализиран чрез гол чрез Марселиньо, който надскочи Кайсара след центриране отдясно и с глава простреля Гюнок.

Последваха 10 минути на тотално надмощие на българския шампион, който обаче се скъса да пропуска.
В 67-ата минута Пластун шутира от границата на наказателното поле, но в ръцете на вратаря. Само 180 секунди по-късно Лудогорец пропиля нов отличен шанс. Анисе подаде великолепно към Вандерсон, който финтира бранител и можеше да подаде към непокрития Кешерю, но предпочете да стреля от малък и изпрати топката в аут. В 71-ата минута разградчани направиха пореден пропуск. Горалски шутира неточно, но ударът се превърна в пас към непокрития в наказателното поле Анисе. Мадагаскарецът шутира без забавяне от десетина метра, но над напречната греда.

В 73-ата минута Пластун изстреля истинска бомба от границата на наказателното поле, но Гюнок някак успя да избие в корнер. Буквално секунди по-късно Кешерю като по чудо не изравни след шут от 3-4 метра, но стражът на Истанбул изби с крак.

Постепенно турците се окопитиха и на свой ред организираха няколко контраатаки, които можеха да доведат до трети гол. В 77-ата минута Ренан на два пъти спаси след невероятни намеси, а в 90-ата минута Пластун допусна груба грешка, извеждайки противников футболист на голова позиция, но стражът на разградчани за пореден път спаси.

Тази загуба свали Лудогорец от първото място в групата, където вече е Брага. Португалците спечелиха с 3:1 домакинството си на Хофенхайм и със събраните 10 точки са сигурни участници в елиминационната фаза. Българският шампион е втори с 8 точки, а на три зад него е Истанбул Б. Хофенхайм е четвърти с четири точки и няма шанс да продължи напред.

ЛУДОГОРЕЦ - ИСТАНБУЛ Б 1:2