Ямбол продължава напред за Купата

Отборът на Ямбол се класира за втория кръг в турнира за купата на България по баскетбол, след като се наложи над Атлетик (София) като гост с 90:68 (28:11, 13:22, 18:16, 31:19). В столичната зала "Триадица" гостите започнаха доста по-добре мача и поведоха със 17 точки още след първата четвърт. Постепенно обаче Атлетик започна да топи изоставането си и на почивката Ямбол водеше само с 8 точки при 41:33.

Третата четвърт в двубоя бе най-равностойна, а след нейния край Ямбол поведе с 10 точки. Това явно обезкуражи домакините и в последната четвърт Ямбол имаше категорично предимство, което се материализира в 31 точки в коша на противника.

Най-резултатен за гостите бе плеймейкърът Станислав Говедаров с 18 точки. Алън Арнет завърши със 17 за победителите, а с 16 остана Стойо Чолаков. За домакините от Атлетик Михаил Танев вкара 24 точки, а 18 прибави Ивайло Вучков.