"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Байерн едва пребори Андерлехт и ще се пробва с ПСЖ (видео)

Байерн (Мюнхен) едва надви Андерлехт с 2:1 като гост в мач от Шампионската лига и стигна до “финала” за първото място в Група “В”. В последния кръг германците трябва да спечелят у дома срещу Пари Сен Жермен, но с поне 4 гола разлика, за да ги изместят. В другата среща тази вечер французите очаквано разгромиха Селтик със 7:1. Шотландците са фаворити за продължаване в Лига Европа, защото имат 3 точки повече, а и спечелиха първия директен мач срещу белгийците с 3:0 като гости.

Отборът на Юп Хайнкес далеч не блестеше в Белгия и беше на косъм от това да изпусне победата. Роберт Левандовски (51’) и Корентен Толисо (77’) вкараха за гостите, а Софиан Ани (63’) се разписа за домакините.
Андерлехт - Байерн (Мюнхен) 1:2@@@
Минута преди края Андерлехт вкара гол, който обаче не беше признат заради засада, заради което белгийците не бяха съгласни с мнението на съдиите.

Неприятното за баварците е, че Тиаго Алкантара и Ариен Робен получиха травми и бяха заменени принудително.

Дебют за първия тим на Байерн в официален мач направи 19-годишният Марко Фрийдъл. Младият австриец играе като ляв защитник и е юноша на мюнхенци. Той обаче носи вина за гола на Андерлехт, защото загуби единоборството за висока топка, след което Ани реализира.
Баварците проспаха първото полувреме и ако не беше вратарят Свен Улрайх, можеха да се приберат в съблекалните с пасив от поне два гола. Заместникът на Мануел Нойер спаси няколко положения, а в два случая отрази изстрелите на излезли сами срещу него играчи на Андерлехт. Неточен мерник показаха Лукаш Теодорчик и Денис Апиа.
И както обикновено се случва при Байерн, когато играта не върви, на помощ идва Левандовски. В 51-ата минута той вкара за 1:0, но не по-малка заслуга за попадението има Корентен Толисо.
27 Андерлехт - Байерн (Мюнхен) 1:2
Не след дълго обаче белгийският състав успя да изравни чрез алжиреца Ани. Последва пропуск на Левандовски, за да дойде 77-ата минута, когато Йошуа Кимих даде поредна асистенция този сезон - сега на Толисо за 2:1 в полза на Байерн.
След това на два пъти отборът на Андерлехт се разминаваше с още едно попадение в мрежата си, заради което пък германците за малко да си платят в края.
Срещата в Брюксел ще се запомни и с акта на гостуващите фенове, които обсипаха терена с фалшиви банкноти в знак на протест срещу високите цени, които домакините определиха за тях - по 100 евро за билет.